wtorek, 05 kwiecień 2022 14:46

Proteiny do pielęgnacji włosów

https://www.mazidla.com https://www.mazidla.com pixabay

Każdy doskonale wie, jak ważne dla wyglądu, a także zdrowia całego organizmu, jest posiadanie pięknych i mocnych włosów. Na rynku znaleźć można ogromną liczbę różnych kosmetyków i środków pielęgnujących, które są w stanie wzmocnić i poprawić wygląd włosów.

Jak się jednak okazuje, często klasyczne metody nie zdają rezultatu. W takiej sytuacji warto sięgnąć po proteiny na włosy. Czym one są i dlaczego warto je stosować?

Każdy doskonale wie, jak ważne dla wyglądu, a także zdrowia całego organizmu, jest posiadanie pięknych i mocnych włosów. Na rynku znaleźć można ogromną liczbę różnych kosmetyków i środków pielęgnujących, które są w stanie wzmocnić i poprawić wygląd włosów. Jak się jednak okazuje, często klasyczne metody nie zdają rezultatu. W takiej sytuacji warto sięgnąć po proteiny na włosy. Czym one są i dlaczego warto je stosować?

Czym są proteiny?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak działają proteiny na włosy i jakie proteiny do robienia kosmetyków są najlepsze, pozwól, że w pierwszej kolejności powiemy Ci, czym one tak właściwie są. Dopiero ta wiedza pozwoli Ci poprawnie zadbać o swoje włosy.

Czym więc są proteiny? Jest to po prostu białko lub też sekwencja aminokwasów – substancja, która stanowi podstawowy budulec każdego włosa. Proteiny podzielić można na kilka rodzajów. Wśród nich wymienić można aminokwasy, które mają najmniejsze cząsteczki, proteiny hydrolizowane, które posiadają nieco większe cząsteczki, a także proteiny wielocząstkowe. Jeśli chodzi o odpowiednio pozytywne działanie na włosy, to kluczowe są najmniejsze proteiny, czyli aminokwasy. Odpowiadają one za szybszy porost włosów, a także zabezpieczają je przed wypadaniem.

Kiedy włosy potrzebują protein?

Jak więc widać, proteiny to podstawowa substancja włosa, której na pewno nie należy się obawiać. Zanim jednak zdecydujemy się na proteinową kurację, warto się najpierw zastanowić nad tym, czy nasze włosy faktycznie potrzebują takich kosmetyków. Jak rozpoznać włosy, które wymagają stosowania proteinowej terapii?

Kto powinien stosować takie kosmetyki? Wszyscy ci, który posiadają włosy zniszczone w wyniki stosowania farb, rozjaśniaczy czy też innego tego typu środków osłabiających włosy.

Czym charakteryzują się zniszczone włosy, wymagające stosowania kosmetyków z proteinami? Cechują się one dużym wysuszeniem, są bardzo trudne do ułożenia i nie są sprężyste. Dodatkowo łatwo się puszą, są łamliwe, matowe i często z rozdwojonymi końcówkami. Tego typu włosy są niezwykle podatne na zniszczenie, a ich stan jest daleki od ładnego i estetycznego.

Z drugiej jednak strony należy mieć na uwadze to, że włosy można też przeproteinować. W takiej sytuacji, gdy będą one przesycone białkiem, również cechować się będą silnym puszeniem, trudnością w ułożeniu ich i silnym przesuszeniem. Żeby uniknąć takiej pomyłki, przed zastosowaniem kosmetyków z proteinami poleca się włosy dokładnie umyć silnie oczyszczającym szamponem. Jeśli po takim zabiegu włosy staną się ładniejsze, znaczyć to będzie, że były przeproteinowane. W innym wypadku zalecane jest skorzystanie z kosmetyków z proteinami.

Czy takie kosmetyki można zrobić samodzielnie?

Kosmetyki z proteinami do pielęgnacji włosów kupisz na: https://www.mazidla.com/kategorie/proteiny