Poradnie psychologiczne przeżywają od jakiegoś czasu prawdziwe oblężenie. Zewsząd słychać głosy, że za mało specjalistów, że długie kolejki, a pomoc pilnie potrzebna. Jak do tego doszło,  że w poczekalniach gabinetów psychologicznych siedzą oprócz dorosłych, młodzież i całkiem małe dzieci skoro jeszcze do niedawna wizyty u psychologa były uznawane za powód do wstydu, za kolejną zbyteczną modę z Ameryki?

Okulista to lekarz, który zajmuje się leczeniem wad wzroku i wszelkich nieprawidłowości w obrębie oczu. Obecnie choroby oczu są coraz częstsze, wynikają z trybu życia, spędzania dużej ilości czasu przed komputerami, małej aktywności fizycznej. W Warszawie działa wiele klinik okulistycznych, w których pacjenci mogą uzyskać profesjonalną pomoc. Gdzie znaleźć dobrego okulistę? Kiedy umówić się na wizytę do okulisty, a kiedy wybrać pomoc optometrysty i optyka?

W obecnych czasach, kiedy problemy natury psychicznej przestały jawić się jako temat tabu, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z pomocy psychologicznej. W niniejszym artykule przybliżymy specyfikę pracy psychologa.

Usunięcie ósemek, inaczej mądrości zębów, jest powszechnym zabiegiem stomatologicznym, który może być konieczny ze względu na różne powody, takie jak ból, infekcje, niewystarczająca ilość miejsca w jamie ustnej czy próchnica. Jeśli chcesz zapewnić sobie komfort i prawidłowy przebieg leczenia, to możesz sam przygotować się do zabiegu usunięcia ósemek. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych kroków, które warto podjąć przed wizytą u stomatologa.

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina, w ramach której wykonywane są zazwyczaj najmniej przyjemne zabiegi dentystyczne, takie jak na przykład ekstrakcje zębów. Z tego powodu, wizyta u lekarza tej specjalizacji, budzi u wielu pacjentów lęk i wiele obaw.

Choroby uszu, krtani, nosa wymagać mogą konsultacji w poradni laryngologicznej. Otolaryngologia to słowo wywodzące się z greki. Otos/oros oznacza ucho. Nos to po grecku rhino/rynos. Pharyngos to gardło. Laryngos to gardło.

Jak sprawić, by pracownia protetyczna stała się miejscem bezpiecznym i sterylnie czystym? Tam, gdzie w powietrzu pełno jest pyłu i opiłków, sprawdzi się wyciąg protetyczny. Na jakiej zasadzie działa i dlaczego warto go nabyć? Już odpowiadamy.

Odpowiednie wyposażenie prywatnego gabinetu medycznego stanowi jedną z kluczowych kwestii – pozwala to zapewnić najlepszą możliwą opiekę medyczną pacjentom.

Strona 1 z 5