wtorek, 29 marzec 2022 17:52

Najlepsze zabiegi na zmarszczki mimiczne

zabiegi na zmarszczki mimiczne zabiegi na zmarszczki mimiczne pexels

Zmarszczki i ich redukcja to jeden z najczęściej wyszukiwanych tematów w Internecie. Jest to problem, który dotyka każdego, gdyż wiąże się z naturalnym procesem starzenia się organizmu.

Już po 25 roku życia w skórze człowieka ubywa cennych składników odpowiadających za jędrność i sprężystość skóry takich jak kwas hialuronowy czy kolagen. Naprzeciw temu wyszła branża beauty, a więc medycyna estetyczna i kosmetologia oferująca w swoich usługach wiele skutecznych zabiegów przeciwzmarszczkowych. Jednak, które zabiegi na zmarszczki mimiczne są najskuteczniejsze?

Top 3 zabiegów na zmarszczki mimiczne

Poznaj najskuteczniejsze zabiegi na zmarszczki mimiczne, które odmłodzą wygląd twarzy:

  •         Toksyna botulinowa jest to substancja, która ma właściwość zablokowania przewodzenia nerwowo- mięśniowego, w efekcie czego blokuje skurcz mięśni skutecznie redukując zmarszczki jak i ich pogłębianie się. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej stosuje się głównie na zmarszczki mimiczne takie jak: kurze łapki, zmarszczki poziome i pionowe czoła czy zmarszczki wokół ust. Jest to jeden z najskuteczniejszych i dających najszybsze efekty zabieg. Po podaniu kwasu efekt zauważalny jest po około 5-7 dniach, a utrzymuje się do 6 miesięcy.
  •         Radiofrekwencja mikroigłowa jest to zabieg przebudowujący i ujędrniający skórę. Polega na traktowaniu skóry falą radiową połączoną z mikronakłuwaniem. W wyniku zabiegu dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych oraz stymulowaniu skóry do przebudowy. Zabieg wykazuje najlepsze efekty wykonany w serii 3-6 zabiegów co 4 tygodnie.  Efektem jest lifting skóry, spłycenie zmarszczek, pogrubienie struktury skóry, redukcja cieni i opuchlizny pod oczami, rozjaśnienie skóry i zwężenie porów.
  •         Kwas hialuronowy jest to jeden z najpopularniejszych i najchętniej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej. Jest to substancja występująca naturalnie w organizmie człowieka, dzięki czemu wykazuje doskonałe działanie nawilżające, poprawiające kondycję skóry i spłycające zmarszczki. Może być stosowana w formie mezoterapii na całą twarz, dzięki czemu doskonale odżywia skórę. Podawana miejscowo: w obrębie zmarszczek: kurzych łapek czy bruzd nosowo-wargowych spłyca je i zmniejsza widoczność. Efekty zabiegu utrzymują się od 8-12 miesięcy.