Niewątpliwą zaletą turnusu rehabilitacyjnego jest to, że z jego pomocą dzieci, w tym z m.in. mózgowym porażeniem dziecięcym, jak również o różnym stopniu niepełnosprawności mają szansę na poprawę stanu zdrowia. Nie bez znaczenia pozostają także czynniki socjalizacyjne oraz integracja z rówieśnikami. Sprawdź, czym są turnusy rehabilitacyjne i dlaczego warto na nie postawić.

Pielęgnacja pupy niemowlaka jest czynnością rutynową, ale wymagającą stosowania odpowiednich kosmetyków, które uchronią przed podrażnianiami. Wybór preparatu nie może być jednak przypadkowy. Sprawdź, jakie kryteria powinien spełniać krem do pupy dla niemowląt, aby uniknąć bolesnych odparzeń oraz otarć.

Dyspraksja nazywana bywa również syndromem dziecka niezdarnego lub niezgrabnością ruchową. Jest formą zaburzenia koordynacji rozwojowej, które w istotny sposób wpływa na proces planowania oraz wykonywanie ruchów celowych. Deficyty w zakresie planowaniu ruchu dotyczą zarówno motoryki małej jak i dużej. Wiele czynności, które wydają się łatwe do wykonania, dla dziecka z dyspraksją stanowić może poważne wyzwanie i utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Okres jesienno-zimowy jest dla rodziców szczególnie trudny. Maluchy mogą chorować nawet kilkukrotnie, co skutkuje absencją w szkole, ale także wpływa na plany zawodowe opiekunów. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można spróbować wspomagać odporność dziecka i tym samym zmniejszyć częstotliwość chorób. Jak to zrobić? Oto nasze wskazówki, które warto wdrożyć w swojej rodzinie.

Port i bliskość morza sprawiają, że Szczecin to jedno z tych miast, które przez cały rok kojarzą się z wakacjami. Jeśli jednak chcesz zapewnić dziecku niezapomniane chwile, możesz w prosty sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Letnie półkolonie z powodzeniem łączą zabawę i bezpieczeństwo, a dodatkowo mimowolnie stymulują rozwój najmłodszych. Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie w mieście? Sprawdź!

Najczęściej, aby dzieci rozładowały swoją energię zabiera się je na place zabaw czy do specjalnych sal. Jednak nie zawsze jest na to czas.

Kursy programowania dla dzieci i młodzieży to coraz szerszy temat i wiele możliwości. Grupy podczas tworzenia takich kursów, nadal, tak jak podczas ich stacjonarnych odpowiedników, posiadają rozgraniczenia wiekowe. Rodzice niejednokrotnie zadają pytanie o kursy programowania online dla dzieci w aspekcie tego, jak młody może być słuchacz. Oto nasze rekomendacje.

Odpowiednio zbilansowana dieta oraz zdrowe nawyki żywieniowe ważne są na każdym etapie życia.

Strona 1 z 2