Alergia pokarmowa jest stanem, który może znacznie utrudnić życie niemowlętom i ich rodzicom. Statystyki wskazują, że problem ten, dotyka aż jedno na dziesięć niemowląt. Częstość występowania alergii pokarmowych ma podłoże genetyczne - jeśli rodzice cierpią na alergie, istnieje większe prawdopodobieństwo, że ich dziecko również będzie miało podobne problemy. Mimo to, istnieją sposoby, by zminimalizować ryzyko pojawienia się alergii, nawet jeżeli w rodzinie występowały już przypadki uczuleń.

Gorączka u dzieci, a szczególnie u niemowląt, może niekiedy nie świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych, jednak zawsze wymaga szczególnej uwagi. Wysoka temperatura ciała może być sygnałem różnych stanów - od banalnych infekcji po poważne choroby. Dlatego przed sięgnięciem po środki farmakologiczne warto poznać przyczyny i sposoby radzenia sobie z gorączką.

W Polsce, dzięki podniesieniu standardów higieny i większej świadomości zdrowotnej, zauważalny jest spadek przypadków zakażeń pasożytniczych u dzieci w porównaniu do poprzednich dekad. Mimo to, problem nie został całkowicie wyeliminowany, a odpowiednie środki profilaktyczne oraz wczesne wykrywanie, stanowią klucz do ograniczenia rozprzestrzeniania się chorób pasożytniczych.

Niewątpliwą zaletą turnusu rehabilitacyjnego jest to, że z jego pomocą dzieci, w tym z m.in. mózgowym porażeniem dziecięcym, jak również o różnym stopniu niepełnosprawności mają szansę na poprawę stanu zdrowia. Nie bez znaczenia pozostają także czynniki socjalizacyjne oraz integracja z rówieśnikami. Sprawdź, czym są turnusy rehabilitacyjne i dlaczego warto na nie postawić.

Pielęgnacja pupy niemowlaka jest czynnością rutynową, ale wymagającą stosowania odpowiednich kosmetyków, które uchronią przed podrażnianiami. Wybór preparatu nie może być jednak przypadkowy. Sprawdź, jakie kryteria powinien spełniać krem do pupy dla niemowląt, aby uniknąć bolesnych odparzeń oraz otarć.

Dyspraksja nazywana bywa również syndromem dziecka niezdarnego lub niezgrabnością ruchową. Jest formą zaburzenia koordynacji rozwojowej, które w istotny sposób wpływa na proces planowania oraz wykonywanie ruchów celowych. Deficyty w zakresie planowaniu ruchu dotyczą zarówno motoryki małej jak i dużej. Wiele czynności, które wydają się łatwe do wykonania, dla dziecka z dyspraksją stanowić może poważne wyzwanie i utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Okres jesienno-zimowy jest dla rodziców szczególnie trudny. Maluchy mogą chorować nawet kilkukrotnie, co skutkuje absencją w szkole, ale także wpływa na plany zawodowe opiekunów. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można spróbować wspomagać odporność dziecka i tym samym zmniejszyć częstotliwość chorób. Jak to zrobić? Oto nasze wskazówki, które warto wdrożyć w swojej rodzinie.

Port i bliskość morza sprawiają, że Szczecin to jedno z tych miast, które przez cały rok kojarzą się z wakacjami. Jeśli jednak chcesz zapewnić dziecku niezapomniane chwile, możesz w prosty sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. Letnie półkolonie z powodzeniem łączą zabawę i bezpieczeństwo, a dodatkowo mimowolnie stymulują rozwój najmłodszych. Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie w mieście? Sprawdź!

Strona 1 z 2