Jakkolwiek niewiarygodnie to brzmi, niepozorne na pierwszy rzut oka stawy skroniowo-żuchwowe mają bardzo duże znaczenie nie tylko dla samego układu stomatognatycznego, ale i całego ciała. Co jednak warto podkreślić, wada zgryzu może być jednocześnie przyczyną, jak i skutkiem innych problemów.

 Ciąża to okres, który niesie ze sobą różnorodne formy stresu — fizjologiczny, psychologiczny i fizyczny, zwiększając tym samym ryzyko depresji u kobiet. Wskaźniki sugerują, że około 8,5-11% przyszłych mam doświadcza poważnych objawów depresji, takich jak obniżenie nastroju, zaburzenia snu i lęk. Szczególnie niepokojący jest okres między trzecim a szóstym tygodniem ciąży, gdy poziom hormonów płciowych osiąga najwyższe wartości.

Tarczyca, niewielki gruczoł położony na przedniej części szyi, odgrywa niezwykle ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Jest odpowiedzialna za produkcję hormonów, które regulują wiele procesów metabolicznych, wzrost, rozwój i funkcjonowanie różnych układów w naszym ciele. Niestety, tarczyca może być podatna na różne choroby, które mogą powodować zakłócenia w jej funkcjonowaniu. W tym artykule omówimy najczęstsze choroby tarczycy, ich przyczyny, objawy i metody leczenia.

Łuszczyca to choroba skóry, która dotyka wiele osób na całym świecie. Choć nie jest chorobą zagrażającą życiu, to wpływa na jakość życia pacjenta i może powodować wiele nieprzyjemnych objawów. W walce z łuszczycą jednym z rozwiązań jest terapia PUVA. Czym jest terapia PUVA, jak działa i czy jest skuteczna? O tym wszystkim dowiecie się czytając dalej.

Bostonka to bardzo nieprzyjemna w przebiegu i bardzo zakaźna choroba, którą można zarazić się poprzez bliski kontakt z osobą już chorą. O zakażenie nietrudno - zwłaszcza, gdy mamy na myśli dzieci uczęszczające do przedszkola lub żłobka.

Próchnica zębów to powszechny problem. Statystyki wskazują, że w Polsce choruje na nią aż 98% dorosłych, pojawia się też ona u dzieci – cierpi na nią 57% trzylatków, 80% pięciolatków, 90% siedmiolatków.

Wspomniane zapalenie ucha może dotyczyć każdej jego części: ucha zewnętrznego, środkowego oraz wewnętrznego.

Najlepsze apteki to miejsca, w których można znaleźć szeroki asortyment leków i z łatwością wybrać produkty, które spełnią oczekiwania.

Strona 1 z 4