Zdrowie kobiety to temat, który zawsze budzi wiele pytań i wątpliwości. Właśnie dlatego postanowiliśmy porozmawiać z jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie - ginekologiem Piotrem Ficenesem z Sosnowca. W naszym artykule znajdziecie Państwo cenne porady dotyczące zdrowego stylu życia, dbania o intymność, regularnych badań ginekologicznych, a także przygotowania do wizyty u specjalisty. Lekarz Ficenes podzieli się również swoimi rekomendacjami na temat zdrowej diety dla kobiet w ciąży oraz rad, jak radzić sobie ze stresem podczas menopauzy. Naszym celem jest dostarczenie Państwu rzetelnych i praktycznych informacji, które pomogą w dbaniu o zdrowie i samopoczucie. Zapraszamy do lektury.

Diagnoza rzadkiej choroby genetycznej u dziecka jest z pewnością szokiem dla każdego rodzica. Koniecznością staje się nie tylko pogodzenie z obecnością tej choroby, ale przede wszystkim dokładne jej poznanie i nauczenie się życia z nią. Sprawdź, co musisz wiedzieć o dystrofii mięśniowej Duchenne’a.

Domy spokojnej starości już nie są nowością w naszym kraju. Z każdym rokiem coraz więcej osób przekonuje się, że to dobre miejsca, aby seniorzy mogli spędzić jesień swojego życia w spokoju i miłej atmosferze. Nowością jest jednak opieka krótkoterminowa, w skład której wchodzi opieka weekendowa lub kilkudniowa. Dowiedz się, na czym polega i czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie lub Twoich bliskich.

Jeśli zastanawiasz się nad implantacją zębów i szukasz najlepszych rozwiązań w Krakowie, nie jesteś sam. Implanty zębowe to innowacyjna metoda odbudowy utraconych zębów, która cieszy się coraz większą popularnością. Przed podjęciem decyzji warto jednak zebrać jak najwięcej informacji na temat tego zabiegu. 

Przepuklina to stosunkowo powszechna dolegliwość, z którą zmagają się tysiące Polaków w różnym wieku. Pod nazwą tą kryje się dolegliwość polegająca na ubytku w powłokach ciała, przez którą przedostają się narządy. Przepukliny mogą być umiejscowione w kilku różnych miejscach, jednak jedną z najczęściej występujących jest przepuklina pachwinowa. Kogo dotyka? Jak wygląda jej leczenie? Odpowiadamy.

Ostrogi piętowe to pojęcie, które staje nam się bliskie, dopiero w razie dolegliwości, gdy pojawia się ból w okolicy stopy. Gdy potrzebne jest leczenie, szukamy efektywnej terapii. W przypadku ostróg piętowych i innych schorzeń, skuteczną metodą leczenia jest zabieg fali uderzeniowej. Czym dokładnie jest fala uderzeniowa? Jak wygląda zabieg i terapia falą uderzeniową? W co można „uderzyć” falą uderzeniową? 

Ablacja serca to kardiochirurgiczny zabieg, który ma na celu leczenie zaburzeń rytmu serca. Polega na celowym usuwaniu niewłaściwych tkanek, które powodują zaburzenia rytmu serca. Dzięki ablacji serca można poprawić jakość życia pacjenta oraz zmniejszyć ryzyko powikłań. W tym artykule dowiesz się szczegółowiej na czym polega zabieg, komu rekomenduje się poddanie ablacji serca, co warto wiedzieć przed zabiegiem, jak przebiega ablacja oraz jakie mogą być ewentualne powikłania związane z omawianym zabiegiem.

Autyzm to zaburzenie neurologiczne, które wpływa na sposób, w jaki osoby komunikują się z innymi i odbierają świat. Dla dzieci z autyzmem różnorodne terapie mogą pomóc w rozwoju umiejętności społecznych, komunikacyjnych, poznawczych czy emocjonalnych. Wybór odpowiednich terapii zależy od indywidualnych potrzeb dziecka i rodziny. W niniejszym artykule przedstawimy przegląd najbardziej efektywnych terapii autyzmu, które mogą pomóc dzieciom z dotkniętym tym schorzeniem.

Strona 1 z 8