Specjalistyczne badania obrazowe często wiążą się nie tylko ze stresem, ale i długim czasem oczekiwania na wizytę. Wydawać by się mogło, że po wstępnym wywiadzie lekarskim i oddelegowaniu nas w celu dalszej diagnostyki, wszystko pójdzie jak z płatka

Nawet jeżeli właściwie dbamy o codzienną higienę naszych zębów oraz regularnie odwiedzamy gabinety dentystyczne, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasze zęby i tak prędzej, czy później będą wymagać jakiegoś leczenia.

Naprotechnologia została opracowana na początku lat 90, przez Thomasa W. Hilgersa. Jest to naturalna metoda oparta na szczegółowej obserwacji cyklu menstruacyjnego, która umożliwia wykrycie licznych nieprawidłowości w układzie rozrodczym kobiety.

Mnóstwo zabiegów wykonywanych w gabinetach stomatologicznych wymaga założenia szwów chirurgicznych. Do tego celu niezbędne są odpowiednie nici chirurgiczne. Dzieli się je na wchłanialne oraz niewchłanialne. Mogą one być pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. Jakie jest ich zastosowanie?

Tomografia komputerowa (TK) jest jednym z najdokładniejszych badań obrazowych umożliwiających ocenę stanu organizmu ludzkiego.

Nie da się ukryć, że o uzależnieniach nie rozmawia się podczas rodzinnego obiadu, czy też podczas spotkań ze znajomymi. Zwykle temat ten uważany jest za swoiste tabu, którego się raczej nie porusza.

Profilaktyczne badania zyskują na popularności – i bardzo dobrze. Dzięki profilaktyce jesteśmy w stanie wykryć choroby we wczesnym stadium i leczyć je w fazie, w której działania będą skuteczne, a także znaleźć niepokojące zmiany, które mogą przekształcić się w nowotwory.

Drobny sprzęt okulistyczny to sprawa dużej wagi w każdym gabinecie. Pomoce takie jak soczewki, cylindry, tablice Ishihary, czy próbne oprawki okularowe umożliwiają wykonywanie badań i przeprowadzania zabiegów.

Strona 1 z 4