Na dbaniu o swoje zdrowie powinno zależeć każdemu z nas. Regularne odwiedzanie specjalisty, profilaktyczne badania i jak najszybsze reagowanie, gdy tylko pojawią się niepokojące objawy ze strony organizmu – to coś, czym należy się kierować, niezależnie od wieku, płci czy stylu życia.

Leczenie stomatologiczne i chodzenie do dentysty jest czymś, czego wiele osób unika i się boi. Gabinet dentystyczny kojarzymy z miejscem, w którym wykonywane zabiegi będą nieprzyjemne a nawet bolesne - nic więc dziwnego, że wielu ludzi unika dentysty jak ognia i nie chodzi na wizyty nawet całymi latami.

Jeszcze kilka lat temu ginekologia estetyczna była tematem tabu, o którym kobiety zwykły szeptać między sobą z wyrazem zakłopotania na twarzy. Dziś istnieją zabiegi, o których mówi się głośno i bez skrępowania, a które znacznie poprawiają kobiece samopoczucie, wpływając na komfort. Na co kobiety decydują się najczęściej?

W przypadku osób, które współżyją, bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednią antykoncepcję. W zależności od wybranego środka można uchronić się nie tylko przed niechcianą ciążą, ale także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. 

Okulary korekcyjne to dla wielu osób konieczność. Jednak już od wielu lat oprawki proponowane przez producentów można dobrać tak, by ich noszenie pozwalało podkreślić urodę osoby je noszącej.

Obecnie otwiera się coraz więcej miejsc, które oferują usługi medyczne. Rośnie popularność prywatnych gabinetów lekarskich, laboratoria medyczne, ale i rehabilitacyjnych czy fizjoterapeutycznych.

Ze sprzętu rehabilitacyjnego najczęściej korzystają dzieci z zaburzeniami w rozwoju psychoruchowym, seniorzy z różnymi dysfunkcjami i osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych. Co zrobić z łóżkiem rehabilitacyjnym, kulami inwalidzkimi czy ortezą na kolano po zakończeniu rehabilitacji? Z pomocą przychodzi skup sprzętu rehabilitacyjnego.

Dermatoskopy są obecnie szeroko wykorzystywane w diagnozowaniu chorób skóry. Może jednak dziwić fakt, iż urządzenie to zostało wynalezione dopiero pod koniec XX wieku, dziś natomiast dermatolodzy nie wyobrażają sobie bez nieco pracy. Jak działa dermatoskop i jak przebiega badanie z jego użyciem?

Strona 1 z 6