Przystawki do wózków inwalidzkich są specjalnymi urządzeniami, które mają na celu pomóc osobom niepełnosprawnym w pokonywaniu barier architektonicznych. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, które mogą mieć trudności z przemieszczaniem się po niektórych miejscach, takich jak schody czy wysokie krawężniki.

Terapia manualna to dziedzina medycyny alternatywnej, która wykorzystuje różne techniki manipulacyjne w celu poprawy zdrowia i funkcjonowania pacjentów. Wykorzystuje moc dotyku, precyzyjne ruchy rąk oraz wiedzę anatomiczną, aby zniwelować ból, przywrócić ruchomość i poprawić ogólny stan zdrowia. Terapia manualna ma długą historię i jest stosowana na całym świecie. W tym artykule przyjrzymy się korzyściom, technikom i zastosowaniu tej fascynującej dziedziny terapeutycznej.

Terapia schematów (ang. Schema Therapy) jest formą psychoterapii, która została opracowana przez psychologa Jeffrey'a Younga. Terapia schematów łączy elementy terapii poznawczej, behawioralnej, psychoanalizy i Gestalt. Jej głównym celem jest identyfikacja i zmiana negatywnych wzorców myślenia, emocji i zachowań, które są głęboko zakorzenione i wywodzą się z wczesnych doświadczeń życiowych.

Coraz częściej słyszy się o niezwykle korzystnych właściwościach czarnuszki, a zwłaszcza przygotowywanego z niej oleju, który co prawda swoje kosztuje, ale według niektórych ma zastępować liczne suplementy diety, leki, zioła i inne naturalne produkty wspierające odporność i dbające o cały organizm.

W Polsce potrafimy zachwycić się cudownymi tajemniczymi właściwościami egzotycznych nasion chia, nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że praktycznie to samo, a może i nawet więcej ma nam do zaoferowania nasze krajowe siemię lniane. Niegdyś nasze babcie i prababcie piły je każdego dnia w celu stworzenia zabezpieczającej osłony dla żołądka i usprawnienia pracy jelit.

Już niedługo pełnia sezonu truskawkowego. Stragany zaczerwienią się od tych wspaniałych, polskich owoców. Poza oczywistymi walorami smakowymi, jedzenie truskawek niesie bardzo dużo korzyści dla naszego zdrowia.

Zdrowie nosa to zdrowie całego organizmu i nie ma w tym przesady. Prawidłowo funkcjonująca błona śluzowa nosa z rzęskami zapewnia skuteczną filtrację zanieczyszczeń,kurzu, a także bakterii, wirusów i ich usuwanie. Poznajcie 5 nieoczywistych korzyści płynących z regularnej higieny nosa. Dlaczego warto dbać o zdrowie nosa?

Gdy w związku z chorobą lekarz przepisuje nam antybiotyk, musimy być świadomi, iż leki tego typu działają negatywnie na mikroflorę jelitową. Co się z tym wiąże, antybiotykoterapia może wywołać biegunki, które jednak możemy zwalczać probiotykami. Jaki wybrać? Na co należy zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji?

Strona 1 z 18