niedziela, 24 kwiecień 2022 11:39

Jakie przybory toaletowe warto zabrać ze sobą na wakacje?

wkładki higieniczne wkładki higieniczne pexels

Do wakacji jeszcze trochę, ale nie przeszkadza to wielu osobom już teraz rozpocząć przygotowania.

To bardzo rozsądne. Im lepiej się przygotujemy, tym więcej czasu będzie można latem poświęcić wyłącznie na przyjemności. Często zadawanym pytaniem jest to, co najlepiej zabrać ze sobą na wakacje. Na ten temat napisano już bardzo dużo. Warto zatem przyjrzeć się bliżej jednej kwestii. Jakie przybory toaletowe warto zabrać ze sobą na letnie wakacje?

Jakie przybory toaletowe zabrać na wakacje?

Wszystko zależy od tego, jak wakacje zamierzamy spędzać. Zasadniczo najlepiej jest zabrać wszystko to, co faktycznie jest nam na co dzień potrzebne, a unikać wożenia tego, co będzie tylko niepotrzebnym obciążeniem. Tylko jak odróżnić jedno od drugiego? Chyba w każdym domu pełno jest rzeczy niepotrzebnych, które tylko zdobią (albo szpecą) przestrzeń w łazience. Warto więc na początek zebrać wszystkie przybory, o których myślimy, że się przydadzą. Kiedy już zbierzemy, można nad każdą rzeczą zastanowić się z osobna i odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań. Jak często faktycznie używamy danej rzeczy? Jak bardzo jest potrzebna? Czy da się ją zastąpić czymś innym? To bardzo ważne, ponieważ wakacje powinny służyć przede wszystkim do odpoczynku i dobrej zabawy, a nie do wożenia za sobą tony niepotrzebnych przedmiotów. Jak wspomniano wcześniej, wiele zależy od naszych wakacyjnych planów. Duże znaczenie ma środek transportu. Jeżeli na wakacje jedzie się własnym samochodem albo cały czas zamierza się spędzić w jednym miejscu, to można pozwolić sobie na zabranie ze sobą większej ilości rzeczy. Jeżeli natomiast podróżuje się z jednym plecakiem, to lepiej jest trzy razy zastanowić się nad tym, co do niego spakować.

Jakie przybory toaletowe są naprawdę niezbędne? Przede wszystkim przyda się wygodna i dobrze zorganizowana kosmetyczka. Po spakowaniu powinna zajmować niewiele miejsca, a po otwarciu umożliwiać wygodny dostęp do swojej zawartości. Najlepiej sprawdzają się turystyczne kosmetyczki z przegródkami i kieszonkami. W kosmetyczce musi znaleźć się miejsce na podstawowe przybory, takie jak małe lusterko (niezbędne do makijażu i codziennej pielęgnacji twarzy; niekoniecznie zawsze będzie dostęp do lustra), szczoteczka do zębów, wkładki higieniczne, obcinaczka do paznokci, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, maszynki do golenia (jednorazowe zajmują mniej miejsca w bagażu). Dobrze jest też pamiętać, że większość rzeczy jednorazowych można prawie wszędzie po prostu dokupić za niewielkie pieniądze, więc niekoniecznie trzeba brać ze sobą zapas absolutnie wszystkiego. Dobrym pomysłem jest również zabranie specjalnego ręcznika turystycznego, który nie zajmuje dużo miejsca i szybko schnie.

Jakie kosmetyki zabrać na wakacje?

Najlepiej zabrać po prostu wszystko to, czego używa się na co dzień. Jeżeli w czasie wakacji planujemy wypad na imprezę, to dobrze wziąć ze sobą kosmetyki do makijażu i niewielką butelkę perfum. Kiedy planujemy spędzać cały czas aktywnie, to rzeczy te niekoniecznie będą potrzebne. Dobrze jest pamiętać o jednej kwestii. Współcześnie większość kosmetyków dostępna jest w małych, turystycznych pojemnikach i butelkach. Najlepiej zabrać więc dokładnie tyle, ile zazwyczaj zużywamy w danym okresie. Zdecydowanie niemądrym pomysłem jest wożenie ze sobą dużej butelki szamponu, czy ulubionego żelu pod prysznic, jeżeli większość przywieziemy z powrotem. Kosmetyki turystyczne warto zacząć zbierać już jakiś czas przed wyjazdem. W ostatniej chwili może być nam ciężko wszystko znaleźć.