czwartek, 16 lipiec 2020 08:49

Nieestetyczny wygląd kolan – rekomendowane zabiegi

Zabiegi na kolana Zabiegi na kolana

Nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają pozbyć się wielu defektów w wyglądzie, a równocześnie związanych z nimi kompleksów. Powszechnym problemem, który dotyka najczęściej osoby po czterdziestce, są nieestetycznie wyglądające kolana. Dzięki odpowiednim zabiegom możliwe jest jednak skuteczne wygładzenie i ujędrnienie skóry oraz usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

 

Problemy skórne i tłuszcz w okolicy kolan

Zwiotczała i pomarszczona skóra w okolicach kolan może być negatywnym skutkiem odchudzania, a konkretnie szybkiej utraty zbędnych kilogramów. Zmniejszanie elastyczności i spadek napięcia tkanki łącznej jest także często związany z postępującą wraz z wiekiem utratą kolagenu. Ubytki tego białka prowadzą bowiem do powstania głębokich, nieestetycznych zmarszczek nie tylko w okolicy twarzy, ale także i kolan. Powszechnym problemem wielu kobiet jest też nadmierne otłuszczenie tej okolicy ciała. Niestety masywne kolana sprawiają, że całe nogi prezentują się mało estetycznie, a tkanka tłuszczowa zlokalizowana nad kolanami jest trudna do zniwelowania nawet przy regularnych ćwiczeniach i zbilansowanej diecie. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

SonoQueen

Kobiety narzekające na obwisłe, pomarszczone, nieestetycznie wyglądające kolana mogą zdecydować się na zabieg SonoQueen, polegający na zastosowaniu skoncentrowanej dawki ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, skutkującej obkurczeniem tkanek, a co za tym idzie ujędrnieniem skóry. W wyniku emitowanej energii dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń głębokich warstw skóry, których następstwem jest odbudowa włókien kolagenowych. Bezbolesny zabieg SonoQueen pozwala opóźnić efekty starzenia się skóry i uzyskać widoczny, a zarazem trwały efekt liftingu.

Accent Prime

W usunięciu tkanki tłuszczowej nagromadzonej w okolicy kolan pomóc może też nowoczesna metoda modelowania ciała, zwana Accent Prime. Polega ona na zastosowaniu urządzenia emitującego fale radiowe oraz ultradźwięki. Moduł wyposażony jest w specjalną głowicę. Po jej przyłożeniu do otłuszczonych kolan dochodzi do uszkodzenia membrany komórek tłuszczowych za pomocą tzw. zimnych ultradźwięków. Nagromadzony tłuszcz zostaje uwolniony, a następnie zniszczony przez ciepłe ultradźwięki. Zniszczone komórki są wydalane z organizmu dzięki układowi limfatycznemu. Zastosowanie fal radiowych dodatkowo stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Należy podkreślić, że nowoczesny zabieg Accent Prime usuwa tkankę tłuszczową i powoduje zwiększenie gęstości skóry.

VellaShape 3

W celu ujędrnienia skóry i pozbycia się nadmiaru tłuszczu z okolicy kolan warto skorzystać także z zabiegu wykorzystującego urządzenie o nazwie VellaShape 3. Tego rodzaju sprzęt podczas pracy jednocześnie emituje promieniowanie podczerwone i fale radiowe oraz wykonuje masaż próżniowy, dzięki czemu doskonale nadaje się do walki z tzw. pakietami tłuszczowymi. Równoległe zastosowanie promieniowania podczerwonego oraz fal radiowych prowadzi do długotrwałej ekspozycji komórek tłuszczowych na wysoką temperaturę, co skutkuje ich uszkodzeniem i wydaleniem z organizmu. Masaż próżniowy stymuluje system limfatyczny i zmniejsza wzajemne zlepianie się komórek tłuszczowych. Warto podkreślić, że skuteczność działania urządzenia VellaShape 3 została potwierdzona przez amerykańską rządową fundację ds. zdrowia FDA.

Jeszcze do niedawna usuwanie nadmiaru skóry lub tłuszczu z okolicy kolan wymagało ingerencji chirurgicznej. Obecnie dzięki dynamicznemu rozwojowi medycyny estetycznej tego rodzaju zabiegi przeprowadza się w sposób mało inwazyjny i bezbolesny, a pacjent może niemal od razu powrócić do normalnej aktywności.