środa, 13 maj 2020 09:00

Jak wybrać odpowiedni męski kosmetyk

kosmetyki dla mężczyzn kosmetyki dla mężczyzn

Wciąż mało który mężczyzna interesuje się szczegółowo kosmetykami, wybierając je często na chybił-trafił lub biorąc pod uwagę parametry takie jak cena, zapach, opakowanie czy sprawdzona od lat marka.

 

Jednak wśród takich przypadków zdarzają się mężczyźni bardziej świadomi, którzy dopasowują kosmetyki do swoich realnych potrzeb.

Czego potrzebujesz?

W męskiej kosmetyczce z całą pewnością powinny znaleźć się produkty do mycia, jak żel pod prysznic i szampon. Należy unikać produktów przeznaczonych zarówno do ciała, włosów jak i twarzy, gdy jest się posiadaczem skóry skłonnej do przesuszeń i podrażnień. W przypadku skóry bez problemów kosmetyki tego typu są uniwersalne i wygodne. Antyperspirant i perfumy, to produkty, których opisywać ani przekonywać do nich nie trzeba. Produkty do golenia zarostu oraz krem do twarzy to kolejne kosmetyki, które mężczyzna powinien mieć. Krem musi być dopasowany do skóry, tak by efekt pielęgnacji był jak najlepszy. Dla każdego pana, który posiada zarost, przydadzą się produkty przeznaczone do dbania o niego. Nie trzeba też wstydzić się używania kremu pod oczy, do rąk czy peelingu, zadbany mężczyzna to atrakcyjny mężczyzna.

Typy męskiej cery

Skóra mężczyzn różni się od damskiej, dlatego kosmetyki dla mężczyzn mają nieco inne składy. Działanie testosteronu powoduje, że skóra męska jest twardsza i grubsza oraz ma niższe pH, dzięki temu dłużej pozostaje młoda, ale gdy już pojawiają się zmarszczki są głębsze niż u pań. Pielęgnacja u panów nie musi być zatem tak intensywna, co nie znaczy, że nie jest potrzebna wcale. Warto więc poznać typy męskiej cery, by dobrać je odpowiednio do swoich potrzeb.

  • Skóra sucha - jej występowaniu sprzyja częste golenie, używanie kosmetyków po goleniu z alkoholem, zwykłe mydło. Posiadacze tego typu cery powinni zwrócić uwagę na codzienne nawilżenie, ponieważ na suchej skórze szybciej tworzą się zmarszczki.

  • Skóra tłusta - występuje u panów z intensywną gospodarką hormonalną. W tym przypadku należy unikać kosmetyków nadmiernie wysuszających i zatykających pory.

  • Skóra mieszana - łączy cechy tłustej i suchej. Problemy przetłuszczania występują głównie w sferze T (czoło-nos-broda). By z nią walczyć należy dbać o dobre jej oczyszczenie i nawilżenie oraz walczyć miejscowo z przetłuszczeniem.

  • Skóra wrażliwa - posiada ją około połowa mężczyzn, każdy z powyższych typów może stać się wrażliwym, wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji, stresu, czynników zewnętrznych, diety czy nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Ważne, by właściwie o nią dbać, nie przegrzewać jej ani nie wychładzać.

Sklep Faceman dystrybuuje kosmetyki dla mężczyzn najlepszych marek, w jednym miejscu dopasujesz do swoich potrzeb produkty do włosów, ciała i twarzy.

produkty i kosmetyki dla mężczyzn - FaceMan.pl

Produkty i kosmetyki dla mężczyzn - FaceMan.pl