Taki sposób wytwarzania połączony z wieloma zaletami tego materiału przyczynił się do nazywania tencelu włóknem przyszłości – włóknem, które jest w pełni ekologiczne, a zarazem spełnia najwyższe normy jakości.
Delikatność i termoregulacja: kombinezony z tencelu
Tencel to tkanina biodegradowalna powstająca z celulozy drzewnej – certyfikowane uprawy oznaczają zrównoważoną gospodarkę, która nie wyniszcza ekosystemu, ponieważ wycięte drzewa zastępowane są nowymi sadzonkami. Z kolei ściśle określona maksymalna odległość między fabrykami a miejscami ścinki ogranicza emisję dwutlenku węgla.
Kombinezony z tencelu, czyli włókna przyszłości, wytrzymałej i komfortowej w noszeniu tkaniny mogą wybierać kobiety o różnych typach sylwetki. Ważne, aby krój podkreślał nasze atuty i maskował drobne niedoskonałości – tkanina zapewni niezwykłą przyjemność noszenia zarówno zimą, jak i latem. Zakup kombinezonu to inwestycja na długi czas: te łączące elegancję i wygodę ubrania są gwarancją, że w każdych okolicznościach będziemy wyglądać modnie, a jednocześnie zachowamy pewną swobodę.
Właściwości tencelu
Tencel można porównać do klasycznego jeansu, pamiętając jednak, że zdecydowanie jest to jego ekologiczna wersja. Ten materiał powstający z poszanowaniem środowiska umożliwia naszemu ciału termoregulację (zimą przyjemnie grzeje, a latem delikatnie chłodzi), dlatego z pewnością docenią go posiadaczki skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień oraz alergicy.
Niezwykle miękka w dotyku tkanina ma właściwości antybakteryjne zapobiegając powstawaniu i dalszemu rozwojowi bakterii, a więc kombinezony z tencelu to bardzo higieniczne rozwiązanie nawet na cieplejsze dni. Włókna dobrze wchłaniają wilgoć i są wyjątkowo przewiewne pozwalając naszej skórze swobodnie oddychać.
Certyfikowany tencel to gratka dla osób, które prowadzą świadomy styl życia. Wybierając kombinezony z tencelu zyskujemy nie tylko modny i komfortowy w noszeniu biodegradowalny ciuch, ale także świadomość, że w pewien sposób działamy na rzecz środowiska wspierając produkcję odzieży wykluczającą stosowanie substancji chemicznych oraz uwzględniającą zrównoważoną gospodarkę wodną.