poniedziałek, 07 czerwiec 2021 13:26

Czym kierować się przy wyborze metody depilacji ciała?

depilacja.pl depilacja.pl pixabay

Gładka skóra to dla wielu osób synonim piękna i estetyki ludzkiego ciała. Metod na usuwanie zbędnego owłosienia jest wiele. Jednak która z nich będzie najlepsza?

Każdy decyduje się na taką, która mu najlepiej odpowiada. Obecnie bardzo popularne są metody mechaniczne usuwania włosów. Jednak spore zainteresowanie budzą także możliwości, jakie dają nowoczesne technologie, w tym depilacja laserowa. Jakie są wady i zalety tych rozwiązań?

Maszynki jednorazowe i kremy depilujące – szybkie rozwiązania dla zabieganych

Osoby, które cenią sobie szybkość zabiegu oraz natychmiastowy efekt, często decydują się na maszynki jednorazowe. Można ich używać praktycznie w każdych warunkach. Inną równie szybka metoda są kremy do depilacji. Niestety efekty ich wykorzystania są krótkotrwałe. W zależności od tempa wzrostu włosa, przy maszynkach odrastające włosy mogą pojawić się już na drugi dzień. Przy korzystaniu z kremu, po dwóch – trzech dniach. Warto też podkreślić, że maszynką łatwo się zaciąć, natomiast kremy mogą wywoływać uczulenia.

Woski i depilatory – efekt na dłużej

Jeżeli zależy Ci na efekcie gładkiego ciała na dłużej, lepszą metodą będzie usuwanie owłosienia woskiem lub depilatorem. Tutaj skóra zachowuje gładkość do kilku tygodni. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zarówno jedna i druga metoda jest dość bolesna. Może też powodować wrastanie włosów pod skórę.

Depilacja laserowa – dla najlepszych efektów

Najlepsze efekty daje depilacja laserowa. Przy kilku powtórzeniach naświetleń owłosienie może być usunięte nawet na stałe. Ten rodzaj depilacji jest bezpieczny i może być stosowany na wszystkie części ciała. Warto tutaj podkreślić, że jest niemal bezbolesny. Jeżeli zdecydujesz się na tego rodzaju depilację, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu skóry. Na kilka tygodni przed zabiegiem zrezygnuj z opalania i peelingów. Nie używaj także preparatów mogących zawierać witaminę A, C czy kwasy owocowe. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat samego zabiegu depilacji, a także umówić się na wizytę, zajrzyj na stronę: https://depilacja.pl/.