wtorek, 26 styczeń 2021 15:02

Kolor makijażu a cera

Makijaż okazjonalny Makijaż okazjonalny

Makijaż, niezależnie od tego, czy mówimy o takim codziennym czy na specjalną okazję, musi być odpowiednio dopasowany do danego typu urody. Jak poprawnie dobrać cienie czy pomadki do swojej karnacji?

 

 Aby ułatwić dobór makijażu wyróżnia się cztery typy urody, który nazwy wzięły się od nazw pór roku. To uniwersalny sposób, by wiedzieć, jakie odcienie pasują do mojej karnacji, a czego powinnam kategorycznie unikać.

Typ urody wiosna

Kolor cery może przyjmować bardzo jasny odcień lub nieco bardziej brzoskwiniowy. Ten typ urody nie ma problemów z opalaniem - gdy tylko pojawia się słońce, skóra barwi się na ładny brązowy kolor. Włosy mogą przyjmować różne odcienie - jasny blond, delikatny brąz, kasztanowy lub rudy. W przypadku wiosny najlepiej utrzymywać makijaż w ciepłej tonacji. Ciepły brąz, żółty czy delikatny złoty sprawdzą się doskonale. Wybierając podkład, powinnyśmy trzymać się odcieni jasnego beżu, delikatnej pomarańczy lub ewentualnie różu.

Typ urody lato

Posiadaczki urody typu lato mają bardzo jasną karnację, a oczy zwykle przyjmują odcienie brązu lub błękitu. Kolor włosów z kolei to różne odmiany blondu. Lato to typ zimny, dlatego świetnie sprawdzą się tutaj chłodne barwy. Błętki, róż, a nawet fiolet, to kolory, w których możesz się poruszać. Podkład powinien być stonowany, by nie wybijał się zanadto na jasnej skórze. Na ustach świetnie wyglądać będzie chłodny odcień czerwieni.

Typ urody jesień

Ten rodzaj urody cechuje się jasną cerą, na które nierzadko można spotkać piegi. Oczy są koloru zielonego lub piwnego, a włosy rude bądź jasnobrązowe. Dla kobiet o tym typie urody przeznaczony jest makijaż w odcieniach barw natury - brązu, zieleni, beżu. Mogą z powodzeniem decydować się na ciepłe odmiany podkładów, pudru, a nad okiem może znaleźć się złoto i czy pomarańcz. 

Typ urody zima

Brunetki i ciemne szatynki, o porcelanowej, alabastrowej, oliwkowej lub nawet śniadej skórze to przedstawicielki urody zima. Ich oczy mogą być czarne, niebieskie bądź piwne. Dzięki takiej urodzie można sobie pozwolić na mocne, kontrastowe kolory. Dobrze sprawdzi się zarówno jasna i ciemna czerwona szminka. Cienie do powiek mogą być utrzymane w chłodnej tonacji, a podkład podkreślać kolor cery.

 

Szukasz profesjonalistek od makijażu? Sprawdź na: https://fixly.pl/kategoria/makijaz-okazjonalny