czwartek, 24 luty 2022 11:21

Czym się kierować wybierając farbę do włosów?

farby do włosów farby do włosów https://fryzjersklep.pl/

Błyszczące, zdrowe włosy, trwały i wyrazisty kolor to marzenie każdej kobiety. Jednak gdy przychodzi do wyboru farby do włosów, pojawia się wiele dylematów. Po jaki produkt sięgnąć? Oto garść porad, które pomogą wykonać to zadanie.

 

Przyjazny skład

Na farbach do włosów nie warto oszczędzać. Tanie, niskiej jakości farby mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia włosa a w nawet powodować wypadanie włosów. Stawiaj na dobrej jakości, profesjonalne farby których skład będzie przyjazny dla twojej czupryny. Zwracaj uwagę, czy w składzie znajdują się substancje pochodzenia roślinnego, i składniki odżywcze takie jak pantenol. kreatyna, czy witaminy.

Składniki wywołujące alergie

Unikaj też składników takich jak p-fenylenodwuamina lub p-toluenodwuamina, które często są przyczyną reakcji alergicznych. Objawiają się one wysypką, zaczerwienieniem i swędzeniem skóry głowy, a w cięższych postaciach - nawet wstrząsem anafilaktycznym. Warto jednak wspomnieć, że alergia na farby do włosów pojawia się zaledwie u 5% osób poddanych koloryzacji.

Zawartość amoniaku

Amoniak w farbach do włosów ma za zadanie rozchylić łuski włosa i umożliwić pigmentowi wniknięcie do środka. Jest to jednak składnik drażniący skórę i producenci farb coraz częściej rezygnują z jego stosowania, chwaląc się tym faktem na opakowaniach.

Warto jednak wiedzieć, że amoniak zastępowany jest w farbach inną substancją o podobnym działaniu. To Monoetyloamina (w skrócie MEA), która jest łagodniejsza i nie ma tak ostrego zapachu.

Numer i nazwa koloru

Wybierając farbę do włosów często sugerujemy się kolorem z opakowania. Trzeba jednak pamiętać, że oddaje on zaledwie przybliżony rezultat, jaki możemy osiągnąć stosując daną farbę.

Dlatego poza nazwą koloru warto zwracać też uwagę na jego numer. Jest to przydatne w szczególności dla osób, które pomiędzy kolejnymi zabiegami u fryzjera pokrywają sobie odrosty w domu. Numer koloru pomaga odnaleźć drogeryjny odpowiednik profesjonalnej farby. Warto jednak w tej kwestii zasięgnąć porady fryzjera, gdyż uzyskany kolor drogeryjnej farby często okazuje się ciemniejszy niż ten otrzymany po wizycie w salonie.

Dodatkowe porady

Chcesz uzyskać drastyczną zmianę koloru farbując włosy w domu? Najlepiej rób to stopniowo, etapami.

Masz długie włosy? Najlepiej zaopatrz się w dwa opakowania farby. Preparat koloryzujący należy nakładać obficie, aby uzyskać ładny kolor.

Zastanawiasz się, jaki odcień wybrać? Postaw na ten jaśniejszy, pamiętając, że w praktyce otrzymany kolor jest często ciemniejszy niż ten na opakowaniu.

Sprawdź ofertę w sklepie: https://fryzjersklep.pl/pol_m_Kosmetyki-fryzjerskie_Koloryzacja-wlosow_Farby-223.html