poniedziałek, 13 marzec 2023 16:54

Szukasz pomocy w obrębie stóp? Odwiedź Podologa!

podolog Gdynia podolog Gdynia Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Masz problem z pękającymi piętami, wrastającymi paznokciami, a może potrzebujesz innej pomocy w obrębie stóp? Wybierz się na konsultację specjalistyczną do podologa. Jeśli jesteś z Gdyni, odwiedź klinikę Ortosova.

 

Czym zajmuje się podolog?

Podolog to specjalista zajmujący się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką schorzeń stóp. Jego zadaniem jest utrzymanie zdrowia i dobrej kondycji stóp oraz zapobieganie i leczenie różnego rodzaju dolegliwości związanych z nimi. Najczęstsze schorzenia, z jakimi musi się mierzyć to:

  • stopa cukrzycowa,
  • pękające pięty,
  • grzybica stóp,
  • wrastający paznokieć,
  • grzybica paznokci,
  • usuwanie brodawek i odcisków.

Podolog może również zajmować się profilaktyką, np. poprzez edukowanie pacjentów w zakresie higieny stóp, prawidłowego doboru obuwia oraz ćwiczeń wzmacniających mięśnie stóp. W ramach swojej pracy podolog często współpracuje z innymi specjalistami, takimi jak ortopedzi, dermatolodzy czy fizjoterapeuci, w celu zapewnienia kompleksowej opieki zdrowotnej pacjentom z problemami stóp.

Jakie badania wykonuje podolog?

Podolog przeprowadza szczegółowe badania stóp, w tym ocenę ich kształtu, skóry, paznokci, stawów i mięśni, w celu zidentyfikowania ewentualnych problemów zdrowotnych. Na podstawie wyników badań podolog ustala indywidualny plan leczenia i podejmuje odpowiednie działania, które mogą obejmować np. korektę paznokci, likwidację odcisków i modzeli, leczenie brodawek czy likwidację wrastających paznokci.

Kiedy umówić wizytę w gabinecie podologicznym?

Gdy zauważysz jakiekolwiek zmiany w obrębie stopy, w tym zmiany na skórze stóp, bolesne odciski, deformacje płytki paznokciowej, czy zgrubienia na opuszkach palców, warto umówić wizytę u podologa. Nie bagatelizuj tych objawów, ponieważ mogą one prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych, a także ograniczać Twoją aktywność i jakość życia. Jeśli jesteś z Gdyni, odwiedź Klinikę Biomechaniki, Podologii i Rehabilitacji Ortosova. Znajdziesz tam doświadczonych specjalistów, zajmujących się profilaktyką i leczeniem stóp.

W klinice Ortosova wyleczysz grzybicę paznokci, palców, pękające pięty i inne wady stóp. Ponadto, odwiedzając gabinet podologa w Ortosova możesz liczyć na specjalistyczny pedicure podologiczny, czy usunięcie zrogowaceń. Warto wybrać się do podologa w celu profilaktyki, np. raz na kilka miesięcy, aby sprawdzić stan stóp i zadbać o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Zwłaszcza jeśli cierpisz na choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca czy choroby serca, lub masz trudności w utrzymaniu higieny stóp. Sprawdź, jak jeszcze może Ci pomóc Podolog Ortosova w Gdyni.