piątek, 26 sierpień 2022 13:37

Standard usług detoksowych w Polsce

Detoks Fenix Detoks Fenix pixabay

Uzależnienie od substancji psychoaktywnych to problem wielu osób. Nie tylko młodych, ale praktycznie w każdym wieku. Ośrodki które pomagają w leczeniu narkomanii, alkoholizmu i wszelkich innych uzależnień udzielają wsparcia zarówno nastolatkom jak i osobom mocno po sześćdziesiątce.

Kluczowym elementem w trakcie cyklu leczenia jest detoks narkotykowy, detoks alkoholowy oraz detoks od wszelkich innych groźnych środków (np. dopalaczy) jest pomoc medyczna, psychologiczna.

Często osoby uzależnione wymagają także psychoterapii grupowej. Najważniejszym etapem jeśli chodzi o pomoc jest jednak pierwsze odtrucie czyli detoksykacja organizmu. Tutaj ośrodki proponują różnego rodzaju warunki pobytowe. Oczywiście istnieje cały szereg placówek państwowych, społecznych, które gwarantują te najważniejsze elementy opieki medycznej i post-medycznej w ramach umowy z NFZ. Jakkolwiek wielu pacjentów ma znacznie wyższe wymagania odnośnie warunków pobytowych.

Wersje pobytowe w ośrodkach prywatnych

Placówki medyczne zajmujące się detoksem alkoholowym, lekowym czy narkotykowym często zlokalizowane są na obrzeżach miasta lub w niedalekiej okolicy. Jednym z ośrodków, które proponuje leczenie detoksykacyjne jest https://detoksfenix.pl/ położony w Ożarowie Mazowieckim, bezpośrednio sąsiadującym z Warszawą – 15 km od Pałacu Kultury i Nauki. A zatem sam ośrodek jest poza wielkomiejskim ruchem, ale jednocześnie na tyle blisko aby dojazd był szybki i wygodny.

Nie bez znaczenia są ww. warunki pobytowe. Detoks Fenix oferuje terapię odtruwającą w salach dwu i jednoosobowych. W ofercie można znaleźć pakiet STANDARD. Tutaj poza podstawowa opieką zespół medyczny indywidualnie dobiera płyny wieloelektrolitowe w trakcie całego pobytu pacjenta. W najtrudniejszych momentach pacjent może liczyć na indywidualnie dobrane leki nasenne, uspokajające lub przeciwwymiotne. W standardzie jest także pakiet badan biochemicznych, całodobowa opieka lekarska, pełne wyżywienie a także dostęp do własnej łazienki w pokoju. Sale w tym pakiecie są dwuosobowe.

Pakiety o wyższym standardzie

Dla osób o wyższych wymaganiach detoks przygotował pakiet VIP, gdzie poza powyższymi elementami znajdziemy mini bar i WiFi, telewizor 55 cali z telewizjami platformowymi jak HBO, NETFLIX, YouTube i 130 kanałów TV naziemnej i satelitarnej. Tutaj pobyt jest realizowany również w salach dwuosobowych.

W przypadku osób, które maja jeszcze wyższe oczekiwania dotyczące warunków pobytu, w ośrodku znajdują się pojedyncze sale. Standard FIRST CLASS poza wszystkimi powyższymi elementami opieki medycznej i wygodami zawiera: szerokie łóżko 200x200cm, dostęp do prywatnej łazienki, a także możliwość skorzystania z pomocy indywidualnego terapeuty.

Ośrodki detoksykacyjne w Polsce proponują różne pakiety. Pośród nich także takie dla wymagających pacjentów, dla których poza opieką warunki pobytu są istotne.