wtorek, 28 czerwiec 2022 09:03

Nie czekaj w długich kolejkach, wybierz pracownię badań obrazowych Tomma

Tomma Tomma Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Specjalistyczne badania obrazowe często wiążą się nie tylko ze stresem, ale i długim czasem oczekiwania na wizytę. Wydawać by się mogło, że po wstępnym wywiadzie lekarskim i oddelegowaniu nas w celu dalszej diagnostyki, wszystko pójdzie jak z płatka

. Wystarczy, że udamy się ze skierowaniem do jakiejkolwiek placówki medycznej, a tam przyjmą nas z otwartymi ramionami i z miejsca wykonają zlecone badanie. Nic bardziej mylnego. Na realizację wystawionego skierowania możemy czekać długie miesiące, a w skrajnych przypadkach — lata. Nikt z nas nie chce żyć w niepewności przez taki długi czas, więc, zamiast oczekiwać na wolne miejsce w publicznej placówce, wybierzemy prywatną pracownię badań obrazowych Tomma.

Dlaczego diagnostyka obrazowa, to podstawa?

Medycyna trwale łączy się z diagnostyką obrazową, która dzisiaj daje nam coraz więcej możliwości. Stosuje się ją już nie tylko w ramach rozpoznania zmian patologicznych w naszym organizmie, ale także prewencyjnie czy w ramach oceny postępowania leczniczego. Rozwój diagnostyki obrazowej pozwala, ale i ułatwia lekarzom postawienie odpowiedniej diagnozy, a pacjentom daje szansę na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Dzisiaj badania obrazowe stały się także niezbędnym elementem zabiegów chirurgicznych. Radiologia interwencyjna z powodzeniem zastępuje inwazyjne operacje, a wszystko to dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń diagnostycznych, co pozwala na ocenę tkanek pacjenta w czasie rzeczywistym. To nie tylko ogromny rozwój, ale i większe szanse na przejście przez zabieg bez skutków ubocznych.

Niewątpliwy progres medycyny diagnostycznej daje nam możliwości, z których skorzystać może każdy, nawet osoby, u których samo słowo "szpital" powoduje lęk. Bezinwazyjne metody diagnostyczne, z których możemy skorzystać w pracowni Tomma, a nawet coraz mniej ingerujące w nasze ciało zabiegi, to absolutny sukces dla lekarzy i ich pacjentów.

Jakie badania możemy wykonać w pracowni Tomma?

W pracowni diagnostycznej Tomma możesz wykonać niezbędne badania diagnostyczne, a w ofercie znajdziesz:

Badanie RTG, zwykle określane prześwietleniem lub rentgenem, to jedno z najczęściej wykonywanych badań obrazowych, a i najstarsze, jakie jest nam znane. Dzisiejsze RTG, to oczywiście bardziej udoskonalone maszyny, które potrafią z większą precyzją określić zmiany chorobowe. Promieniowanie rentgenowskie najczęściej stosuje się w nagłych wypadkach, tj. złamania i urazy. Nie wymaga od nas szczególnego przygotowania, możemy wykonać je w ciągu 10 minut; szybko i bezboleśnie.

Tomografia komputerowa (TK), to badanie, które wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie, jednak jest bardziej precyzyjne od standardowego RTG. Dzięki tej technice otrzymujemy obraz trójwymiarowy, a wszelkie struktury anatomiczne są dużo lepiej widoczne. Tomografię komputerową często stosuje się w stanach nagłych, kiedy życie pacjenta może być zagrożone. Badanie może trwać od kilku minut do pół godziny, jednak z racji, że wykorzystuje ono promieniowanie rentgenowskie, najlepiej, aby jego przebieg był stosunkowo krótki. Przed tomografią może zostać nam podany środek kontrastujący, jeśli nie jesteśmy na niego uczuleni. Dzięki jego zastosowaniu przebieg badania znacznie się skróci, ponieważ ma on za zadanie lepiej uwidocznić wszelkie tkanki i narządy wewnętrzne.

diagnostyka obrazowa

Rezonans magnetyczny (MRI) jest tym odkryciem diagnostyki obrazowej, które pozostaje całkowicie bezpieczne dla ludzi. Stosuje on fale elektromagnetyczne, które w przeciwieństwie do promieniowania rentgenowskiego, nie mogą uszkodzić naszego DNA. Musimy jednak uważać, jeśli jesteśmy posiadaczami pompy insulinowej czy jakichkolwiek metalowych elementów, tj. śruby czy protezy. Pole elektromagnetyczne wytwarzane w trakcie badania może powodować ich uszkodzenie. MRI jest nowoczesną metodą o najwyższej jakości obrazu, jednak badanie może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Z racji tego, wykonywane jest najczęściej w określonych przypadkach, które nie wymagają nagłej, ale koniecznej i dokładnej diagnostyki, np. w przebiegu chorób nowotworowych. Do badania rezonansem także stosowany jest kontrast.

badanie rezonansem

badanie rezonansem

Chcąc zapisać się na badanie, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że masz dostęp do internetu i kilka wolnych minut. Na stronie https://tomma.com.pl/ masz możliwość zarezerwowania wizyty w kilku prostych krokach. Teraz już nie musisz czekać miesiącami na swoją kolej, zarejestruj się już dziś, a realizacja skierowania będzie możliwa nawet w ciągu kilku dni.