czwartek, 10 luty 2022 15:34

Kompresor medyczny, czyli nowoczesna technologia w gabinecie stomatologicznym

wyposażenie gabinetów stomatologicznych wyposażenie gabinetów stomatologicznych

Przemysł medyczny i przemysł farmaceutyczny to wymagające rynki stawiające na najnowsze rozwiązania spełniające najwyższe standardy.

Znaczenie ma zarówno funkcjonalność, jak i jakość pracy, dlatego sprzęt wykorzystywany w tych branżach, na przykład kompresory medyczne, musi w pełni wpisywać się w specyficzne środowisko pracy. Dlaczego warto wybierać jedynie specjalistyczne wyposażenie medyczne? Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając kompresor medyczny.

Wyposażenie dla farmacji, przemysłu medycznego

Kompresor medyczny – dlaczego warto go mieć?

Rozwój technologii pozwala pełnymi garściami czerpać z zaawansowanych rozwiązań, które pozwalają automatyzować wiele czynności i odczuwalnie zwiększają bezpieczeństwo pracy. Postęp technologiczny i wciąż rosnące możliwości wykorzystuje także medycyna, a w tym przemysł farmaceutyczny oraz stomatologia zapewniające rozwiązania skrojone na miarę technicznych możliwości. Dzięki temu leczenie zębów i zapobieganie ich chorobom jest prostsze i przynosi znacznie lepsze rezultaty.

sklep internetowy dla przemysłu farmaceutycznego

sklep internetowy dla przemysłu farmaceutycznego

Niepozorne urządzenie, jakim wydaje się być kompresor medyczny stosują przede wszystkim gabinety stomatologiczne, kliniki weterynaryjne i szpitale. Jako wyposażenie medyczne kompresory to podstawowe urządzenia wykorzystywane przez stomatologów – stanowią jednostki napędowe dla wielu innych sprzętów, w które wyposażone są gabinety. Sprężarka powietrza wytwarzając powietrze o odpowiednim ciśnieniu zasila między innymi unit stomatologiczny, czyli fotel zintegrowany z większością urządzeń dostępnych w gabinecie stomatologa, a więc z wiertarką, urządzeniami ssącymi czy lampami.

przyssawki próżniowe do przenoszenia, pakowania, transportu

przyssawki próżniowe do przenoszenia, pakowania, transportu

Jaki kompresor stomatologiczny wybrać?

W przemyśle medycznym nie ma kompromisów, dlatego kompresor medyczny powinien wyróżniać się najwyższą jakością wykonania i działania. Wysoka jakość sprzętu ma znaczenie, ponieważ usługi medyczne muszą zapewniać odpowiedni komfort oraz bezpieczeństwo – nowoczesny kompresor stomatologiczny jest cichy i w pełni dostosowany do wymogów rynku.

manometry nierdzewne dla branży farmaceutycznej

manometry nierdzewne dla branży farmaceutycznej

W zależności od potrzeb konkretnej placówki sprężarka może być jedno- lub dwustanowiskowa. Małe kompresory cechuje niezwykła wydajność i kompaktowa obudowa, co pozwala bez przeszkód wykorzystywać ich działanie w mniejszych gabinetach. Większa pojemność zbiornika, która charakteryzuje duże kompresory, to najlepszy sposób, aby jednocześnie dostarczać sprężone powietrze do większej ilości stanowisk.

sprzęt dla farmacji, szpitali

sprzęt dla farmacji, szpitali

Wybierając kompresor medyczny warto też zwrócić uwagę na czystość powietrza zasilającego urządzenia – zanieczyszczenia mogą doprowadzić do uszkodzenia sprzętu, dlatego tak ważny jest wydajny filtr wyłapujący kurz i nieczystości. Z tego powodu renomowane kompresory stomatologiczne to sprężarki bezolejowe, które wyróżniają się cichą pracą, dużą wydajnością oraz czystością powietrza.