sobota, 16 kwiecień 2022 10:17

Drobny, profesjonalny sprzęt okulistyczny

Soczewki Volk Soczewki Volk pixabay

Drobny sprzęt okulistyczny to sprawa dużej wagi w każdym gabinecie. Pomoce takie jak soczewki, cylindry, tablice Ishihary, czy próbne oprawki okularowe umożliwiają wykonywanie badań i przeprowadzania zabiegów.

Aby pomiary były miarodajne, a badania przeprowadzane prawidłowo sprzęt okulistyczny powinien odznaczać się wysoką jakością.

Gdzie zaopatrzyć gabinet w drobne pomoce okulistyczne?

Otwierasz gabinet okulistyczny i musisz go zaopatrzyć? Dobrze trafiłeś, jeżeli poszukujesz wysokiej jakości sprzętu okulistycznego udaj się w sprawdzone miejsce, takie jak sklep Mdt.pl. Znajdziesz tam między innymi: Niezawodne soczewki okulistyczne - których od lat liderem produkcji jest firma Volk. Amerykańska firma zaopatruje placówki okulistyczne w doskonałej jakości optykę. Soczewki Volk dostępne są w wielu wersjach i rozmiarach i przeznaczone są do różnego rodzaju badań z użyciem oftalmoskopów, lub lamp szczelinowych. Są one zarówno bezkontaktowe, jak i kontaktowe i umożliwiają przeprowadzenie różnego rodzaju badań i terapii. Soczewki te charakteryzują się wyjątkową czystością i trwałością. Umożliwiają osiągnięcie dużego powiększenia badanego obszaru i doskonale sprawdzają się w gabinetach okulistycznych.

Tablice Ishihary - podstawa u okulisty

Tablice Ishihary są używane do diagnozowania prawidłowego widzenia w zakresie kolorów czerwonego i zielonego. Nazwa tablic pochodzi od ich wynalazcy, którym był japoński okulista Shinobu Ishihara. Test polega na wskazaniu liczb ukrytych wśród barwnych plamek i dostępny jest w kilku wersjach. Pełna zawiera 38 tablic, a przesiewowa 14 lub 24 tablice. Istnieje także skrócona, 10-stronicowa wersja przeznaczona dla dzieci. Test pozwala już w ciągu kilku minut określić, czy dana osoba postrzega barwy prawidłowo, a badanie takie przeprowadza się najczęściej u kandydatów do wykonywania niektórych zawodów, np. wojskowych lub kierowców. Aby badanie było miarodajne i dało wynik zgodny z rzeczywistością, należy wykorzystywać do niego tylko profesjonalnie przygotowane tablice Ishihary, pochodzące z pewnych źródeł, takich jak sklep MDT.pl.

Próbne oprawki okularowe

Wybierając oprawki próbne do Twojego gabinetu zwróć uwagę na kilka kwestii. Istotna jest ich waga, trwałość i wytrzymałość. Wybierz model lekki, dzięki czemu badanie nie sprawi pacjentom większego dyskomfortu. Ważne by urządzenie zapewniało wygodną możliwość regulacji podstawy nosa, długości zauszników, oraz rozstawu źrenic. Dużym ułatwieniem jest możliwość jednoczesnego zainstalowania kilku szkieł próbnych. W niektórych zestawach znajduje się także wymienny nosek, przydatny podczas badania najmłodszych pacjentów.