poniedziałek, 16 październik 2023 15:22

Dlaczego warto wybrać używane aparaty USG?

używane ultrasonografy używane ultrasonografy mta.prasowe

Aparaty ultrasonograficzne to jedne z najbardziej przydatnych narzędzi diagnostycznych. Używa się ich w wielu dziedzinach medycyny – np. w kardiologii, gastroenterologii czy ginekologii. Niestety są one z reguły bardzo drogie i nie każda placówka może pozwolić sobie na zakup nowego sprzętu. W takiej sytuacji warto postawić na używane USG, które łączą przystępną cenę z dobrymi parametrami.

 

Aparatura USG z rynku wtórnego – kiedy warto wybrać takie rozwiązanie?

Na używane ultrasonografy warto zdecydować się przede wszystkim wtedy, kiedy budżet nie pozwala na zakup nowego sprzętu. Pełna cena aparatu to nierzadko koszt sięgający nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych – wiele placówek szuka zatem sposobów na ograniczenie tego wydatku. Kwestie finansowe nie są jednak jedynym powodem, dla którego warto rozważyć zakup używanego sprzętu. Decydująca w tej kwestii może okazać się dostępność wybranego modelu, który został np. całkowicie wykupiony lub wycofany ze sprzedaży. W takiej sytuacji warto sprawdzić, czy dane urządzenie można zakupić „z drugiej ręki”. Może się również zdarzyć, że używany przez lata sprzęt musi zostać wyrzucony, ale jego użytkownicy są bardzo przyzwyczajeni do jego obsługi. Również w takiej sytuacji warto zdecydować się na ten sam, używany model, zamiast kupować zupełnie inne urządzenie, które będzie wymagać ponownego nauczenia się wszystkich funkcji i sposobu działania.

Używane USG – korzyści

Nowoczesne urządzenia do USG są wyposażone w zaawansowane technologie, które zapewniają wysoką rozdzielczość, świetną jakość obrazu, a nawet trójwymiarową wizualizację. Zainwestowanie w ultrasonograf wysokiej jakości przyspiesza proces badania, poprawia komfort pacjenta i pozwala na precyzyjną diagnostykę. Warto przy tym zaznaczyć, że takie opcje są dostępne już od dłuższego czasu. Dzięki temu obecnie nawet używana aparatura USG może oferować świetne parametry i dodatkowe właściwości, które ułatwiają pracę i pozwalają lepiej pomóc pacjentom.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że kupowanie używanych urządzeń elektronicznych jest znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Produkcja nowych aparatów ultrasonograficznych wiąże się z zanieczyszczeniem środowiska i tworzeniem kolejnych produktów, które prędzej czy później zostaną wyrzucone. Zamiast tego warto wykorzystać używane, w pełni działające aparatury USG – to dobry sposób, by przyczynić się do ochrony klimatu.

Na co zwrócić uwagę, kupując używane ultrasonografy?

Zakup używanego USG powinien być poprzedzony dokładną analizą. Należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników: ogólny stan techniczny ultrasonografu, historia serwisowania i eksploatacji urządzenia, dostępność dodatkowego wyposażenia oraz warunki gwarancyjne. Najlepszym wyborem będzie sprzęt od sprzedawców, którzy umożliwiają wypróbowanie urządzenia przed jego zakupem. W ten sposób można samodzielnie zweryfikować stan sprzętu. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie wydatków w przyszłości – sprawny ultrasonograf będzie w stanie pracować dłużej bez konieczności przeprowadzania napraw czy wymiany części.