sobota, 04 marzec 2023 16:27

Dla kogo polecana jest mikropigmentacja?

Dla kogo polecana jest mikropigmentacja Dla kogo polecana jest mikropigmentacja Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Problem z wypadającymi włosami dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Łysienie jest poważnym problemem zdrowotnym i estetycznym. Nie każdy będzie akceptować u siebie nadmierne wypadanie włosów. Zła kondycja skóry głowy powinna każdego słonic do wizyty u specjalisty. Dowiedz się, dla kogo rekomendowana jest mikropigmentacja.

 

  1. Niepokojące objawy w obrębie skóry głowy
  2. Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy (Scalp Micropigmentation, SMP) tuszuje łysienie za pomocą barwnika. Najczęściej ma zastosowanie u osób, które poddały się wcześniej zabiegom przeszczepu włosów metodą FUE lub FUT. W tym przypadku maskowane są blizny. Mikropigmentacja włosów to zabieg, który można porównać do tatuażu. Z zabiegu mikropigmentacji mogą też korzystać osoby, które z jakichkolwiek względów nie mogą poddawać się przeszczepom włosów. Zabieg SMP daje natychmiastowe efekty. Do wykonania zabiegu trzeba się zakwalifikować. Każdy może umówić się na bezpłatną konsultację. Cena za zabieg jest ustalana indywidualnie. 

Niepokojące objawy w obrębie skóry głowy

Przerzedzenie włosów jest powodem do niepokoju. W każdych przypadkach wypadania włosów niezbędna jest specjalistyczna diagnoza. Może to być na przykład łysienie androgenowe i łysienie plackowate. Pacjenci bardzo często skarżą się, że problem łysienia pojawił się u nich po przebyciu COVID-19. Z tego powodu interesuje ich zabieg zagęszczania włosów, który pasuje do koloru włosów pacjenta. Pacjentom chodzi o naturalny efekt zabiegów. 

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

W czasie zabiegu mikropigmentacji skóry głowy dochodzi do wprowadzenia do warstwy skóry pigmentu. Mikropigmentacja włosów w efekcie obrazuje zagęszczone lub ścięte włosy. Najkorzystniejsze rezultaty dają trzy sesje zabiegowe. Efekty mikropigmentacji skóry głowy mogą utrzymać się do 2 lat. Zabieg mikropigmentacji pozwala między innymi na odtworzenie na skórze głowy linii włosów, wizualne zagęszczanie włosów, wzmożenie efektu po przeszczepie włosów, a także na zakrycie nieestetycznych blizn. Już po pierwszej wizycie widać efekt mikropigmentacji, co ma korzystny wpływ na samoocenę i samopoczucie pacjentów.

Przeciwskazaniem jest na przykład atopowe zapalenie skóry, liczne zmiany na skórze głowy, łuszczyca, choroby nowotworowe (zwłaszcza w czasie chemioterapii i radioterapii). Zabiegowi nie mogą poddawać się osoby, u których występuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na pigment. Trzeba wstrzymać się z takim zabiegu, jeśli występuje półpasiec lub opryszczka.