czwartek, 02 marzec 2023 16:16

Plastyka powiek - przebieg i efekty zabiegu

Plastyka powiek Plastyka powiek Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i cienka. Z tego też powodu, to właśnie w tej okolicy efekty procesów starzeniowych widoczne są najszybciej. Utrata jędrności skóry może powodować między innymi opadanie powiek, czy też worki pod oczami.

Wszystkie te objawy mają znaczący wpływ na ogólny wygląd twarzy. Na szczęście jest sposób na to, by przywrócić młodzieńcze spojrzenie. A jest nim plastyka powiek. Czy to zabieg dla każdego? Jakie są jego efekty? Sprawdźmy to!

Na czym polega zabieg plastyki powiek? 

Plastyka powiek to zabieg chirurgiczny, który przeprowadza się w celu odmłodzenia twarzy. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych zabiegów tego właśnie typu. 

Blepharoplastyka, czyli właśnie plastyka powiek polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry z okolic oczu. Dotyczy to jej rozciągniętych i opadających części. Takie zabieg przeprowadza się przy powiekach górnych. Jeśli chodzi zaś o nadmierną skórę pod oczami, powodującą specyficzne ''worki'', to w takim przypadku usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej, która zgromadziła się pod powieką dolną. Dzięki temu skóra w tym obszarze znów będzie gładka i sprężysta, a spojrzenie świeże. 

Zabieg blepharoplastyki przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Nie jest więc on bolesny. Może jednak powodować lekki dyskomfort. Bardzo często przy tego tupu operacjach, pacjentom podaje się również dodatkowe środki powodujące uspokojenie. Czas trwania takiego zabiegu wynosi zwykle około godziny. 

Plastyka powiek górnych i dolnych - efekt 

Plastyka powiek to jeden z najbardziej efektywnych zabiegów, jeśli chodzi o wygładzenie okolic oka. Daje on bowiem naprawdę spektakularne rezultaty i to w trybie natychmiastowym. Efekt widoczny jest w tym przypadku od razu po zdjęciu szwów i zniknięciu obrzęku. Przeważnie po około dziesięciu dniach skóra prezentuje się już naprawdę pięknie. 

Zabieg plastyki powiek pozwala przede wszystkim na przywrócenie elastyczności skóry powiek górnych lub dolnych. Po jego wykonaniu, staje się ona napięta i gładsza, dzięki czemu twarz znów odzyskuje promienny wygląd. Nadmiar skóry zostaje zniwelowany, a worki pod oczami są niewidoczne. 

Specjaliści podkreślają jednak, że plastyka powiek nie daje efektu liftingującego. Dlatego też osobom, którym zależy na dodatkowym pozbyciu się zmarszczek, poleca się wykonanie połączenie plastyki z innym, wygładzającym zabiegiem. 

Plastyka powiek - dla kogo? 

Plastyka powiek to zabieg dla każdego, kto ma problem z mocno zwiotczałą skórą wokół powiek. Najczęściej, takie kłopoty urodowe dotykają osoby po około 40 roku życia. Zdarza się jednak, że także znacznie młodsi zmagają się z podobnym problemem. Najmocniej narażone są na to osoby, których anatomiczna budowa oczów zwiększa skłonność do wystąpienia tego typu defektów. Jest to częste na przykład przy tak zwanej opadającej powiece. 

Plastykę powiek traktuje się powszechnie, jako zabieg typowo estetyczny. Jednak poprawa wyglądu to nie wszystko, co można nim osiągnąć. Warto bowiem pamiętać, że zwiotczała skóra wokół oczu może wpływać również na codzienny komfort, powodując choćby ograniczenie widzenia. Zdarza się tak szczególnie przy utracie elastyczności skóry górnej powieki. 

Blepharoplastyka jest zabiegiem, który może być wykonywany jedynie przez wykwalifikowanych specjalistów z zakresu chirurgii estetycznej. Dlatego też planując wykonanie takiej operacji, z dużą dokładnością należy wybierać klinikę, z pomocy której skorzystamy.