Kto powinien wybrać studia na kierunku Zdrowie Publiczne?
Zdrowie Publiczne jest idealnym wyborem dla osób zainteresowanych medycyną. Studia kierowane są do osób, które planują znaleźć zatrudnienie w placówkach medycznych lub instytucjach zajmujących się ochroną i promocją zdrowia. Słuchacze na kierunku Zdrowie Publiczne muszą opanować zarówno zagadnienia dotyczące wiedzy medycznej, jak i kwestie odnoszące się do problematyki społecznej. Celem tych studiów jest zdobycie umiejętności łączenia tych dwóch dyscyplin o istotnym znaczeniu dla zrozumienia mechanizmów oddziałujących na zdrowie publiczne.
Program studiów na kierunku Zdrowie Publiczne
Studiowanie Zdrowia Publicznego oferuje wielokierunkowe podejście do zdrowia społeczeństwa i sposobu jego ochrony. Dotyka różnych dziedzin oraz obszarów praktyki, w oparciu o interdyscyplinarne podejście do ochrony zdrowia. Program kształcenia obejmuje podstawy nauk społecznych, demografii, epidemiologii, prawa, ekonomii i zarządzania, promocji zdrowia czy polityki zdrowotnej państwa. W toku nauczania studenci zdobywają rozległą wiedzę, która jest niezbędna do prowadzenia edukacji zdrowotnej, zarządzania placówkami medycznymi, nadzoru sanitarno-epidemiologicznego oraz rozpoznawania potrzeb zdrowotnych i wdrażania programów profilaktycznych.
Perspektywy po ukończeniu studiów
Pozycja zdrowia publicznego jako dziedziny naukowej umacnia się. Obszary, których dotyczy zdrowie publiczne, stwarzają potencjał do rozwoju osobistego, a jednocześnie otwierają możliwości do znalezienia zatrudnienia w zawodzie. Absolwent kierunku Zdrowie Publiczne dysponuje wszechstronną wiedzą z zakresu nauk społecznych, nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Jest przygotowany do rozwiązywania podstawowych problemów zdrowia publicznego, systemów opieki zdrowotnej oraz polityki zdrowotnej. Na absolwentów Zdrowia Publicznego czekają:
- stanowiska kierownicze w placówkach medycznych,
- stanowiska samodzielne w ramach programów profilaktyki, ochrony i promocji zdrowia,
- zatrudnienie w jednostkach administracyjnych,
- praca w inspekcji sanitarnej,
- zatrudnienie w branży medycznej i farmaceutycznej,
- stanowiska w międzynarodowych organizacjach.
Wybierz ofertę WSEiZ i studiuj Zdrowie Publiczne w Warszawie
We współczesnym świecie dbałość o zdrowie wymaga wszechstronnego przygotowania specjalistów. Takie kształcenie oferuje Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, proponując przyszłym studentom niestacjonarne studia licencjackie na kierunku Zdrowie Publiczne. Edukacja na tej uczelni łączy w sobie wiedzę medyczną i społeczną z elementami zarządzania, ekonomią, prawem oraz ochroną środowiska. Przed absolwentem tego kierunku otwierają się szerokie perspektywy zawodowe w ochronie zdrowia, branży farmaceutycznej czy administracji publicznej. Jest doskonale przygotowany do usprawniania usług medycznych w systemie ochrony zdrowia.