czwartek, 12 listopad 2020 17:04

Soczewki - lepszy zamiennik okularów?

soczewki soczewki

Każdy kto nosi okulary, prędzej czy później znajdzie się w sytuacji, gdy będą mu one przeszkadzać. Dzieje się tak m.in. zimą, kiedy soczewki okularów parują pod wpływem zmiany temperatur, utrudniając poruszanie się. Z pomocą mogą przyjść soczewki kontaktowe np. od producenta Baush Ultra.

Dzięki nim funkcjonowanie zimą, na basenie czy podczas wysiłku fizycznego nie będzie niepotrzebnie utrudnione. Na rynku znajduje się wiele modeli i rodzajów szkieł kontaktowych, więc aby wybrać te odpowiednie należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników.

Co należy brać pod uwagę, wybierając soczewki?

Każda soczewka ma zestaw cech, które sprawiają, że nosi się je wygodnie lub wręcz przeciwnie, pozbawiają użytkownika komfortu. Watro więc zwrócić uwagę na to czy produkt, który oglądamy będzie zapewniał dobrą oddychalność dla oczu. Kluczowy jest tu materiał, z którego został wykonany. Warto aby, tak jak w przypadku soczewek Baush Ultra, materiał był silikonowo-hydrożelowy. Przepuszcza on tlen jednocześnie nawilżając oczy. To bardzo ważne, aby nie dopuścić do przesuszenia i podrażnienia oka. Szacuje się, że szkła kontaktowe Baush Ultra zapewniają nawodnienie oczu czterokrotnie większe niż te tradycyjne. Dzięki temu nie trzeba się obawiać nieprzyjemnego uczucia swędzenia lub pieczenia. Soczewki Baush Ultra, takie jak https://www.twojesoczewki.pl/product-pol-225-Bausch-Lomb-Ultra-6-szt.html nie są też zbyt sztywne dzięki czemu nie wyczuwa się ich pod powieką. To kolejna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę i dobrać indywidualnie, by soczewka nie dawała o sobie znać za każdym mrugnięciem.

Jednodniowe czy miesięczne?

Główną zaletą jednodniowych soczewek jest wygoda ich użytkowania. Nie wymagają one żadnej pielęgnacji, ponieważ po ich jednorazowym użyciu należy je wyrzucić. Są cieńsze i łatwiejsze w obsłudze. Jednak nadają się raczej na specjalne okazje, takie jak impreza, sesja ślubna czy trening, które przytrafiają się sporadycznie. Jeśli ktoś zastanawia się nad codziennym użytkowaniem szkieł kontaktowych, powinien się zaopatrzyć w zestaw o miesięcznej przydatności. Właśnie takie soczewki proponuje producent Baush Ultra. Będzie to duża oszczędność pieniędzy lecz niesie ze sobą pewne zobowiązania. Aby nie dopuścić do infekcji oczu, należy codziennie dbać o higienę soczewek. Przed ich wkładaniem czy zdejmowaniem powinno się dokładnie umyć i osuszyć ręce. Pod koniec dnia konieczne jest wyczyszczenie szkieł kontaktowych i umieszczenie ich w płynie antybakteryjnym. Lecz tutaj słowo przestrogi, trzeba uważać na skład takich płynów, ponieważ w niektórych wypadkach mogą powodować reakcję alergiczną organizmu.