piątek, 30 październik 2020 16:06

Renowacja sufitu: sufity napinane

sufity napinane montaż sufity napinane montaż

Sufit napinany to doskonały sposób na renowację sufitu. Specjalna membrana w nieinwazyjny sposób maskuje wszelkie niedoskonałości właściwego stropu – elementy konstrukcyjne, instalacje i mankamenty estetyczne: nierówny sufit czy odpadający tynk. Jednocześnie sufit naciągany stanowi element dekoracyjny, które może całkowicie odmienić dotychczasowy wygląd wnętrza. Czym są sufity napinane? Co warto wiedzieć na ich temat jeszcze przed montażem?

 

Sufit napinany, czyli uniwersalny sufit podwieszany dla każdego wnętrza

Sufity naciągane jako jeden z rodzajów sufitów podwieszanych są alternatywą dla klasycznych sufitów z płyt gipsowo-kartonowych. W przeciwieństwie do nich sufit napinany nie obciąża stropu, a montaż tuż pod sufitem właściwym umożliwia instalację powłoki w dowolnym wnętrzu  niezależnie od jego przeznaczenia i wielkości.

Powłoka sufitowa to specjalna membrana produkowana na indywidualne zamówienie wykonana z termokurczliwej folii PCV albo tkaniny poliestrowej. Właściwości obu materiałów sprawiają, że sufity napinane są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale również w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Powłoka jest odporna na działanie wody i ognia. Nie osadza się na niej kurz, dlatego jest przyjazna także alergikom.

Prosty sposób na renowację sufitu – powłoka sufitowa

Uniwersalność sufitów naciąganych to możliwość dopasowania idealnej powłoki do niemal każdego wnętrza. Sufity napinane to dziesiątki różnych wzorów, kolorów i faktur oraz rozwiązań technologicznych, które wykorzystywane są zarówno w prywatnych pomieszczeniach, jak i w biurach, w halach magazynowych czy w sklepach.

Niepodważalną zaletą jest szybki montaż, który trwa średnio od kilku do kilkunastu godzin – w niedługim czasie można cieszyć się całkowitą odmianą wyglądu pomieszczenia. Sufit naciągany można wielokrotnie montować i demontować, jednak warto pamiętać o podatności powłoki sufitowej na uszkodzenia mechaniczne (rozdarcia, zadrapania) i zachować szczególną ostrożność. Sufity napinane montaż warto zlecić specjalistom, ich wiedza oraz doświadczenie nie tylko zminimalizują ryzyko uszkodzenia powłoki sufitowej – profesjonalny montaż przedłuży także jej żywotność.