piątek, 21 maj 2021 12:21

Skandynawskie wnętrza coraz popularniejsze – jak je zaaranżować?

wnętrze skandynawskie wnętrze skandynawskie pixabay

Wśród miłośników nowoczesnych, modnych wnętrz w ostatnich latach niesłabnącą popularnością cieszą się wnętrza urządzane w stylu skandynawskim.

Ich popularność wynika z tego, że łączą one w sobie prostotę i minimalizm, jednocześnie pozwalając na stworzenie przytulnych wnętrz pełnych pozytywnej energii. Przekonaj się, czym dokładnie wyróżnia się styl skandynawski i na jakie dodatki do wnętrz tak urządzanych warto się zdecydować.

Styl skandynawski – jakie są jego najważniejsze założenia?

Styl skandynawski stał się niezwykle popularny już jakiś czas temu. Jednak z uwagi na swój uniwersalizm, zainteresowanie nim cały czas nie słabnie. Jego wyróżnikiem jest prostota, ale jednocześnie przytulność, która sprawia, że chętnie przebywa się w tak urządzonych pomieszczeniach. Dominującymi kolorami są tutaj szarości, beże, jasne brązy. Mogą one być przełamane dodatkami w kolorach takich jak niebieski, granatowy, zielony czy czerwony. Wiele osób urządzając wnętrza w stylu skandynawskim, stawia na drewniane meble lub wykonane z materiałów naturalnych lub je imitujących.

Jakie dodatki wybrać do wnętrz skandynawskich? Gdzie ich szukać?

Jeżeli urządzasz wnętrza w stylu skandynawskim, pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością dodatków. Postaw na rzeczy praktyczne w estetycznym wydaniu np. lampy o ciekawej firmie, nietypowe doniczki na kwiaty czy ramki na zdjęcia.

W stylu skandynawskim sprawdzą się również różnego rodzaju dodatki tekstylne. Wybierając je, pamiętaj o tym, aby kolorystycznie wpisywały się w jego założenia. Mogą to być np. poduszki na kanapę, prosta narzuta o subtelnym wzorze czy bieżniki na stół wykonane z naturalnych materiałów np. lnu.

Zwróć także uwagę na różnego rodzaju kosze i pojemniki do przechowywania, a także w przypadku urządzania kuchni czy jadalni naczynia utrzymane w prostej kolorystyce i stylistyce. Jeżeli szukasz inspirujących dodatków do mieszkania urządzanego w stylu skandynawskim, sprawdź propozycje prezentowane na stronie: https://www.missdeco.pl/.