środa, 25 maj 2022 17:43

Materac 160x200 cm do łóżka małżeńskiego

materac 160x200 materac 160x200 pixabay

Rozmiar materaca 160x200 cm jest najczęściej wybieranym rozmiarem w sypialniach małżeńskich. Łóżka są łatwo dostępne w każdym sklepie meblowym.

W tym artykule skupimy się na kryteriach doboru właściwego materaca dla dwojga. W kilku słowach opiszemy jak dobrać odpowiedni materac taki aby zapewnił zdrowy i komfortowy sen.

Jak zbudowana jest konstrukcja materaca

Dla osób dorosłych ważnym czynnikiem przy wyborze materaca powinna być jego mocna i dobrze podpierająca konstrukcja. Dobrym rozwiązaniem będą zatem materace kieszeniowe czy lateksowe. W konstrukcji kieszeniowej wyróżniamy sprężyny pocketowe i multipocket. Te drugie zalecane są dla osób ze zróżnicowaną wagą. Materac na takiej sprężynie pracuje cicho i posiada strefy komfortu. Wysokiej klasy są materace lateksowe, zapewniają idealne ułożenie i dopasowanie względem ciała, kręgosłup i mięśnie odpoczywają i się regenerują. Materace lateksowe zyskują coraz większą popularność, ponieważ są trwałe i antyalergiczne.

Jakie znaczenie ma skala twardości materacy

Twardość materaca dobieramy do wagi naszego ciała. Skala twardości zazwyczaj jest czterostopniowa i oznaczana od H1 do H4. Materac miękki H1 jest dla osób ważących poniżej 60kg, materac średnio twardy H2 zalecany jest dla osób w przedziale 60-100kg, twardy materac H3 powinniśmy wybrać jeśli waga przynajmniej jednej osoby przekracza 100kg, ostatni materac H4 bardzo twardy zalecany jest dla osób z wagą powyżej 120kg. Odpowiednio dobrana twardość materaca sprawi, że będziemy rano budzić się wypoczęci.

Dodatkowe właściwości jakie może posiadać materac

Nowej generacji materace mogą posiadać dodatkowe właściwości i funkcje. Przy bólach kręgosłupa

zalecana jest pianka visco molet, która reaguje na nacisk i temperaturę ciała. Doskonale dopasowuje się do ciała pozwalając kręgosłupowi przyjąć naturalną pozycję. Z ciekawych materiałów zapewniających wysoko komfort będzie lateks. Lateks jest niezwykle trwały, zapewnia idealną wentylację i sprężystość materaca. Właściwości mikro masażu posiada pianka profilowana molet, wpływa na szybką regenerację. Przy wyborze najtwardszych materacy warstwy utwardzające to kokos, trawa morska czy końskie włosie. Materiały te są naturalne i antyalergiczne.

Dlaczego warto zakupić materac online?

Zakup materaca 160x200 cm przez internet to oszczędność czasu i pieniędzy. Sklep internetowy Sweetsen.pl oferuje szeroki asortyment towaru, różne konstrukcje materacy i skale twardości. Tak szeroki asortyment pozwoli na indywidualne dopasowanie materaca do potrzeb i oczekiwań. Zaletą sklepu jest szybki termin realizacji zamówienia. Materace są produkowane w Polsce.