Służy do termoregulacji, pozwala pozbyć się przez skórę toksyn nagromadzonych w organizmie. Problem pojawia się jednak przy nadmiernym poceniu po to, co może stać się bardzo niekomfortowe w codziennym życiu. Medycyna estetyczna ma na to skuteczne rozwiązanie. z pomocą przychodzi botoks, dzięki któremu można pozbyć się wstydliwego problemu z nadpotliwością.
Zabiegi z botoksem a leczenie nadpotliwości
Toksyna botulinowa znalazła zastosowanie zarówno w kosmetyce, jak i medycynie. Jest to naturalna substancja produkowana przez konkretny rodzaj bakterii. Wstrzyknięcie botoksu sprawia, że zmniejsza się ilość wydzielanego potu. Dotyczy to oczywiście wyłącznie ostrzykiwanego miejsca, czyli przykładowo skóry pod pachami lub dłoni. Ogromną zaletą zabiegów z botoksem jest to, że są one mało inwazyjne i bardzo skuteczne. Na efekty nie trzeba długo czekać. Są one wyraźnie odczuwalne już po paru dniach. Leczenie nadpotliwości przy wykorzystaniu toksyny botulinowej jest łatwe i szybkie.
Wykonanie zabiegu zajmuje zaledwie parę minut. Jest to świetne rozwiązanie dla każdej osoby, która boryka się z uciążliwym problemem jakim jest nadpotliwość, obniżającym komfort życia. Za pomocą botoksu możliwe staje się zwiększenie pewności siebie. Przekłada się to także lepsze kontakty międzyludzkie. Uzyskane efekty utrzymują się przez długi czas. Organizm każdego człowieka reaguje nieco inaczej na toksynę botulinową. Duże znaczenie ma miejsce ostrzykiwania i ilość podawanego preparatu. U jednego efekty utrzymują się przez sześć miesięcy, u innych zabieg wystarczy powtórzyć po roku. Botoks blokuje zakończenia nerwowe, ale jest to odwracalne. Mogą się one zregenerować szybciej lub później. Jest to już kwestia indywidualna.
Co warto wiedzieć o zabiegach z toksyną botulinową?
Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych po przeprowadzeniu zabiegu z botoksem jest niewielkie. Naturalnym zjawiskiem będzie wystąpienie zasinienia w miejscach nakłuć. Siniaki i delikatny obrzęk skóry ustępują samoczynnie w ciągu kilkudziesięciu godzin. Zdarza się również tak, że pacjentowi doskwierają dolegliwości bólowe, ale one również znikają w ciągu paru dni lub nawet szybciej.
Nie należy się tym niepokoić. Jeśli pacjent będzie się ściśle stosował do zaleceń lekarza, to ryzyko wystąpienia powikłań pozabiegowych zostanie zredukowane do niemalże zera. Ważne jest to, aby przez pierwsze dni nie podejmować intensywnego wysiłku fizycznego. Znaczenie ma również niekorzystanie z sauny, niewystawianie się na działanie promieniowania słonecznego. Nie zaleca się po botoksie pływania. Na ostrzykiwanych miejscach nie należy przeprowadzać zabiegów kosmetycznych ani dermatologicznych. Toksyna botulinowa wstrzyknięta w skórę wywołuje jedynie tymczasowe zablokowanie działania gruczołów potowych. Trzeba jednak liczyć się z tym, że konieczne stanie się wykonanie sporej ilości nakłuć.