środa, 18 listopad 2020 17:04

Lekkie i przewiewne firany oraz zasłony do instytucji medycznych

 zasłony gotowe z przelotkami zasłony gotowe z przelotkami

Zasłonki i firanki gotowe w instytucjach medycznych mają ogromne znaczenie nie tylko estetyczne, ale także praktyczne. Okna w takich miejscach muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wzrokiem ciekawskich, zwłaszcza, jeśli znajdują się od strony ulicy i na parterze, gdzie ludzki wzrok sięga najchętniej. Zabiegi medyczne muszą być przeprowadzane w dyskretnych przestrzeniach, dlatego trzeba dobrać odpowiednie zasłonki wraz z firanami.

 

Firanki i zasłony do gabinetów lekarskich, dentystycznych, przychodni, itp.

Podstawową cechą takich firan i zasłon powinno być to, by nie raziły zanadto w oczy intensywnością swoich kolorów. Dlatego najlepszym wyborem będą zasłony gotowe z przelotkami lub takie same firany utrzymane w barwie miętowej. Ten kolor niezwykle silnie kojarzy się ze środowiskiem medycznym, dlatego warto w niego inwestować. Świetnie pokryje się z pozostałymi elementami wyposażenia gabinetu lekarskiego. Lekarze prywatni często noszą fartuchy robocze w przeróżnych odcieniach zieleni, więc takie zasłonki lub firanki wspaniale będą pasowały. W gabinetach medycznych profesjonalniej od zwykłych firanek na taśmie prezentują się firany na przelotkach. Mają nieco więcej elegancji i ich montaż zajmuje niewiele czasu, co ma duże znaczenie przy aranżacji gabinetu lekarskiego od podstaw.

Duże okna gabinetów medycznych plus zasłony

Gabinety medyczne urządzane są najczęściej w lokalach charakteryzujących się wysokimi ścianami oraz dużymi oknami. Nie warto więc szczędzić materiału zasłonowego. Dobór zasłon na wymiar do najbardziej nieoczekiwanych i nienormatywnych wartości rozmiarowych dziś nie stanowi już żadnego problemu. Lepiej zdecydować się na zasłony dłuższe, niż przy krótkich odczuwać dyskomfort pracy, gdy będziemy mieli wrażenie, że naszą pracę obserwuje ktoś z zewnątrz. To, że stosujemy w naszym gabinecie żaluzje, wcale nie zwalnia nas z zastosowania choćby najprostszych zasłon. Z zasłonami miejsca pracy zawsze są przytulniejsze, mniej odstraszające dla potencjalnych klientów, wprowadzają choć odrobinę koloru i potrafią czasami także optycznie zmniejszyć wnętrze, przez co nie wydaje się ono tak obce i mroczne.

Firanki gotowe

Firanki gotowe

Elegancja w gabinecie medycznym

Jest łatwa do osiągnięcia dzięki ogromnemu wyborowi tkanin zasłon oraz firan. Można komponować i łączyć je w dowolnie wybrany sposób. Każda z zasłon i firanek proponowanych do gabinetów medycznych przez długi czas zachowuje świeży wygląd oraz kolor, nawet po wielu praniach i kontaktach z najbardziej intensywnymi środkami chemicznymi. Zasłony mogą być delikatnie fakturowane. Bardzo ładnie prezentują się formy jednokolorowe, ale z delikatnym, prawie niewidocznym z daleka motywem roślinnym lub geometrycznym. Takie wzory można dopasować do wzorów tapet lub malowideł ściennych. Firanki z przezroczystych tkanin kolorystycznie stopniem bieli mogą pokrywać się ze szklanymi meblami z gabinetu lekarskiego.

Więcej w tej kategorii: « Baseny ogrodowe Nagrobki »