środa, 02 wrzesień 2020 12:12

Baseny ogrodowe

Basen ogrodowy Basen ogrodowy

Basen w ogrodzie to marzenie wielu osób, po które coraz chętniej sięgamy. W ciepłe dni taki basen da nam doskonały relaks i pozwoli na wypoczynek w gronie rodzinnym. Warto postawić na fachową firmę, jaka zamontuje taki basen i pozwoli nam dobrać najlepsze rozwiązanie. Czym powinien cechować się dobry basen ogrodowy? Gdzie szukać ciekawych ofert tego typu? Jak wybrać basen do ogrodu?

 

Budowa basenu w ogrodzie

Na stronie https://www.folkpool.pl/ znajdziemy ciekawą ofertę budowy basenów ogrodowych, którą dostosować możemy do własnych potrzeb. Fachowcy zadbają o nasz komfort, wskazując najważniejsze cechu takiego wyrobu oraz doradzając nam w kwestii wyboru idealnego basenu do ogrodu. Co ciekawe, basen tego typu może być wykonany w wielu technologiach, z których każda cechuje się wyjątkową stabilnością konstrukcji oraz szczelnością produktu. Zazwyczaj klienci korzystają z niecek basenów ogrodowych, które stanowią tańsze wyroby tworzone z żywic poliestrowych lub droższe, cechujące się jeszcze większą wytrzymałością i łatwością renowacji z kompozytu, blach gorąco galwanizowanych, paneli z tworzyw sztucznych, drewna impregnowanego lub bloczków betonowych. Budowa basenu w ogrodzie z pomocą specjalistów przebiegnie sprawnie i bez żadnego problemu. Dzięki temu latem zapewnimy całej rodzinie niezapomnianą zabawę w wodzie i ochłodę w upalne dni. 

Jaki basen wybrać?

Wybór najlepszego rozwiązania nie jest łatwy, gdyż oferta https://folkpool.pl/baseny-ogrodowe-i-w-domu/ jest rozbudowana. Basen kąpielowy wyróżnia się kilkoma grupami niecek basenowych. W tym przypadku możemy wybrać także baseny żelbetowe wyłożone mozaiką lub płytkami. Najtańszą opcją są gotowe niecki do basenu wykonane z żywic poliestrowych lub z wielu warstw tworzyw sztucznych. 

Postawić możemy na następujące modele basenów:

  • Basen ogrodowy typu Markpol - występujący w kształcie prostokąta i dający możliwość złożenia zamówienia w dowolnym rozmiarze. Konstrukcję wykonano z drewna impregnowanego ciśnieniowo, co nie wymaga podejmowania prac betonowych. Co ciekawe, basen tego typu jest całkowicie wkopany w ziemię oraz obsypany żwirem i piaskiem. 
  • Basen ogrodowy typu Soleo - cechuje się łatwym i szybkim montażem, jak i ekologicznością. Posłuży nam przez wiele lat, bazując na solidnej konstrukcji. W tym przypadku mamy do czynienia z połączeniem najnowszych technologii z wytrzymałością. Elementy zostały przygotowane tak, aby zapewnić szybki montaż całej konstrukcji. 
  • Basen z bloczków betonowych - to dobra opcja wtedy, gdy budowa niecki jest przeprowadzana równolegle z budową domu. Ponadto, nieckę bez problemu wymuruje ekipa budująca dom. W ogrodach zagospodarowanych stosuje się prace betonowe, zbrojenia, jak i dostarczenie bloczków. 
  • Basen ogrodowy żelbetowy - konstrukcja taka znajduje zastosowanie tam, gdzie wykończenie stanowić będzie mozaika lub ceramika w krytych basenach. Nie warto stosować jej w basenach wykładanych folią, gdyż mamy tutaj do czynienia z dosyć wysokim kosztem i problemami z wykończeniem.