środa, 02 wrzesień 2020 15:42

Jaka pasta na krwawiące dziąsła będzie najlepsza?

pasta na krwawiące dziąsła pasta na krwawiące dziąsła

Dziąsła bez zmian chorobowych to, obok zębów pozbawionych ubytków, ważny czynnik warunkujący posiadanie pięknego uśmiechu. Jak rozpoznać pierwsze objawy problemów z dziąsłami i co robić, gdy występuje krwawienie? Czy pasta do zębów może być pomocna? Jak wybrać najlepszą?

 

Dlaczego dziąsła krwawią?

Krwawienie dziąseł to problem, który bez względu na bezpośrednią przyczynę, należy zdiagnozować u specjalisty z zakreu stomatologii. Istnieje kilka różnych powodów, przez które pojawia się krew z dziąseł.

W większości przypadków ma to silny związek z wykonywanymi codziennie czynnościami higienicznymi. Przede wszystkim, chodzi tu o nieprawidłową technikę mycia, w tym zbyt intensywne szczotkowanie zębów. Najmniej korzystnie działa szorowanie zębów zamiast delikatnego ruchu wymiatania. Szczególnie, gdy zęby myte są szczoteczką o zbyt twardym włosiu oraz z zastosowaniem bardzo dużego docisku główki do dziąseł. Wywołuje to powstanie szeregu mikrourazów, które odpowiadają za pojawienie się krwi w ustach.

Istotnym czynnikiem pogarszającym kondycję dziąseł jest bardzo niski poziom higieny jamy ustnej. Zbyt rzadkie mycie zębów sprzyja gromadzeniu się osadu nazębnego. Skutkuje to występowaniem stanów zapalnych dziąseł, które mogą następnie prowadzić do rozwoju paradontozy.

Pojawiające się (nawet epizodycznie) krwawienie z dziąseł może wynikać również ze źle skomponowanego jadłospisu powodującego niedobór kilku ważnych witamin, głównie witaminy C oraz K.

Po czym poznać problemy z dziąsłami?

Kłopoty z dziąsłami są łatwo dostrzegalne, choć zwykle dość często bagatelizowane, zwłaszcza w początkowej fazie rozwoju. Zmiany można zauważyć samodzielnie dokonując oceny wyglądu tkanki dziąseł.

Pasta na krwawiące dziąsła - sunstargum.com/pl

Pasta na krwawiące dziąsła - sunstargum.com/pl

 

Krwawiące dziąsła w większości przypadków zmieniają swoją barwę na ciemnoczerwoną. Zdrowe są koloru jasnoróżowego. Dodatkowo pojawia się tkliwość i nadmierna wrażliwość dziąseł z towarzyszącym rozpulchnieniem tkanek. Nawet niewielki bodziec (np. spożywanie posiłku) może wywołać krwawienie. Dość często dołącza się bardzo krępujący symptom w postaci uczucia nieświeżego oddechu. Może pojawiać się również dyskomfot bólowy.

Jak wybrać pastę na krwawiące dziąsła? 

Kluczową rolę w terapii problemu krwawiących dziąseł odgrywa zmiana nawyków higieniczych. Należy zatem reguarnie i dokładnie szczotkować zęby. Warto zwrócić uwagę na stosowane akcesoria higieniczne. Ważny jest nie tylko wybór właściwej szczoteczki do zębów z miękkim włosiem, ale także pasty do zębów na krwawiące dziąsła. Dobrze, jeśli zawiera ona fluor, składniki o działaniu bakteriobójczym oraz łagodzącym stany zapalne, czyli np.: chlorheksydynę, chlorek cetylopirydyny, witaminę E, pro-witaminę B5 czy Aloe Vera.

Szukasz dobrej pasty na krwawienie z dziąseł? Sprawdź https://www.sunstargum.com/pl/produkty/zaawansowana-ochrona-dziasel/gum-paroex-006-pasta-do-zebow.html

Najlepsza pasta na krwawiące dziąsła przyczynia się nie tylko do redukcji istniejącej płytki nazębnej, ale także zapobiega gromadzeniu się nowych osadów z resztek pokarmowych oraz bakterii. Jednocześnie wspomaga odbudowę tkanki dziąseł i przynosi wyraźnie odczuwalną ulgę, łagodząc podrażnienia. Pomoc w doborze odpowiedniej pasty na krwawiące dziąsła można otrzymać podczas wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym.

Ważnym czynnikiem w leczeniu problemów z dziąsłami jest także stosowanie właściwie zbilanoswanej diety, by uniknąć występowania niedoborów witaminowych. Cenne jest również zaniechanie nałogowego palenia wyrobów tytoniowych oraz spożywania alkoholu.