czwartek, 17 wrzesień 2020 15:41

Jak właściwie dobrać masaż do dolegliwości?

Masaż Masaż

 Chciałbyś skorzystać z usług profesjonalnego masażysty, ale przytłacza Cię ilość technik i rodzajów masaży? Sprawdź, które z nich są najpopularniejsze i jaki będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

 

Jaki masaż będzie dla mnie odpowiedni?

Masaż klasyczny

    Zabieg ten jest nie tylko relaksujący, ale działa również leczniczo. Masaż klasyczny wykonuje się najczęściej techniką ugniatania, rozcierania, głaskania i oklepywania. Ma on zbawienny wpływ na funkcjonowanie stawów oraz mięśni, poprawia przemianę materii, zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej, a także działa korzystnie na samopoczucie i ogólna kondycję. Wspiera również wydzielanie serotoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego m.in. za kontrolę nastroju. Masaż klasyczny polecany jest w szczególności osobom, które cierpią na bezsenność, bóle głowy, są przemęczone lub zestresowane.

Masaż relaksacyjny

    Masaż relaksacyjny jest delikatniejszy niż klasyczny. Wykonuje się go w celu wprowadzenia pacjenta w stan głębokiego odprężenia. Działa on uspokajająco i rozluźniająco, przyspiesza przemianę materii, a także poprawia jędrność skóry oraz ukrwienie. Z masażu relaksacyjnego powinny skorzystać osoby, którym zależy na zmniejszeniu stresu, napięcia mięśni i poprawie snu. Ten rodzaj masażu można również połączyć z muzykoterapią i aromaterapią, co często polecają technicy usług kosmetycznych z Lublina swoim klientom. 

Masaż sportowy

    Masaż sportowy, wbrew pozorom nie jest zarezerwowany wyłącznie dla profesjonalnych sportowców, ale również osób, które żyją aktywnie. Głównym celem tego zabiegu jest przyspieszenie regeneracji mięśni, zmniejszenie dolegliwości bólowych, zniwelowanie ryzyka powstania kontuzji, poprawienie krążenia krwi, a także dotlenienie skóry. Doskonale przygotowuje on ciało do intensywnego wysiłku fizycznego oraz osiągania najlepszych wyników. Masaż sportowy zalecany jest przed i po treningu oraz w przerwach w zawodach. 

Masaż leczniczy

    Masaż leczniczy powinien być wykonywany przez osobę, która ma wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka - rehabilitanta, fizjoterapeutę lub technika masażystę z Lublina. Stosuje się go najczęściej w celu złagodzenia dolegliwości bólowych spowodowanych np. siedzącym trybem życia, urazami i kontuzjami, zmianami zwyrodnieniowymi czy wadami kręgosłupa. Jest on również wykorzystywany jako uzupełnienie rehabilitacji. Z masażu leczniczego powinni korzystać pacjenci, którzy cierpią z powodu bólu kręgosłupa, ramion, barków, szyi i głowy.

Manualny drenaż limfatyczny

    Drenaż limfatyczny wykonuje się, aby usprawnić przepływ nagromadzonej chłonki z miejsc obrzękniętych. Doskonale pobudza on metabolizm oraz oczyszcza organizm z toksyn, bakterii i zbędnych produktów przemiany materii. Będzie on odpowiedni w szczególności dla osób, które borykają się z cellulitem lub opuchnięciami, chcą wspomóc proces odchudzania lub powrotu do formy po ciąży. Mogą również z niego korzystać sportowcy w celu regeneracji po intensywnym wysiłku fizycznym.