piątek, 28 październik 2022 14:20

Stomatologia zachowawcza - dlaczego jest tak ważna?

dentysta w Szczecinie dentysta w Szczecinie pixabay

Gabinet stomatologiczny to miejsce przyjazne i bezpieczne, w którym każdy pacjent może znaleźć pomoc w przypadku chorób zębów.

Usługi stomatologiczne ograniczają ryzyko utraty stałych zębów i sprawiają, że pacjent przez większość życia cieszy się pełnym uzębieniem. Sprawdź, dlaczego warto regularnie odwiedzać dentystę w celu leczenia zachowawczego i co można zyskać dzięki temu.

  1. Dentysta w Szczecinie — stomatologia zachowawcza dla dzieci i dorosłych
  2. Komfortowe warunki leczenia ubytków

Klinika stomatologiczna powinna być odwiedzana przez każdego pacjenta przynajmniej raz na 6 miesięcy. Dzięki temu pacjent wyleczy ubytki zanim staną się znacznie większe i trudniejsze do wyleczenia. W gabinecie stomatologicznym można również skorzystać z innych zabiegów, które chronią zęby przed próchnicą i ułatwiają ich ochronę przed chorobami. Sprawdź, jakie zalety ma regularne korzystanie z usług z zakresu stomatologii zachowawczej.

Dentysta w Szczecinie — stomatologia zachowawcza dla dzieci i dorosłych

Do gabinetów stomatologicznych często zgłaszają się pacjenci, którzy odczuwają już ból zębów i wymagają przeprowadzenia poważnych zabiegów lub ekstrakcji zęba. Dentyści posiadają jednak odpowiednie kwalifikacje zawodowe, by zapobiec takiej sytuacji i wyleczyć ubytki na ich wczesnym etapie powstawania. Dzięki temu dzieci i dorośli przechodzą przez leczenie bezboleśnie. W razie potrzeby bezboleśnie przeprowadza się również wszystkie etapy leczenia kanałowego.

Przed leczeniem endodontycznym i zwykłym leczeniem zachowawczym pacjent na życzenie otrzymuje znieczulenie, które zapobiega odczuwaniu bólu i dyskomfortu. Stomatolog usuwa próchnicę i zakłada plombę, podczas gdy pacjent wygodnie leży na fotelu. Indywidualne podejście stomatologa do każdego dziecka i dorosłego umożliwia zwiększenie dawki znieczulenia w trakcie zabiegu, by cały zabieg przebiegł w przyjaznej atmosferze.

Komfortowe warunki leczenia ubytków

Przed rozpoczęciem zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej dentysta wraz z pacjentem opracowują plan leczenia. Dzięki temu dentysta w Szczecinie przedstawia wszystkie etapy usuwania ubytków i koszty związane z wykonywaniem wypełnień w zębach. Wszystkie ogniska próchnicy są dokładnie usuwane, gdyż najnowocześniejszy sprzęt umożliwia dotarcie do każdego zakamarka jamy ustnej. Dentysta Szczecin w planie leczenia może uwzględnić również stomatologię estetyczną, dzięki której po wypełnieniu ubytków można wybielić uśmiech lub założyć licówki porcelanowe na zęby o mało estetycznym wyglądzie.