poniedziałek, 07 grudzień 2020 13:02

Jak wybrać dobrego okulistę?

Okulista Łódź Okulista Łódź

Najczęściej zgłaszamy się do lekarza okulisty w nagłych przypadkach lub przy zauważeniu, że od dłuższego czasu gorzej widzimy, że pogarsza się nam wzrok. Błąd. Powinniśmy regularnie badać nasz wzrok u okulisty. Badania profilaktyczne pomogą uniknąć poważniejszych chorób lub wykrycie ich na wczesnym etapie, co daje dużo większe szanse na skuteczne wyleczenie.

 

Czy jest się czego obawiać? Jak wygląda wizyta u okulisty? Takie pytania kłębią się w naszych głowach. Nic prostszego. Najlepiej trochę poszukać. W dużym mieście, takim jakim jest Łódź powinniśmy kierować się własnymi potrzebami. Warto udać się na wizytę do specjalisty, który wykona szczegółowe badania lub zleci ich wykonanie. Dobry lekarz zawsze na początku wizyty przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Jest to objaw nie tylko zainteresowania pacjentem, ale także pozwala lekarzowi spojrzeć szerzej na obecny stan wzroku pacjenta. Jeśli np. pacjent prowadzi siedzący tryb życia i większość czasu spędza przed ekranem komputera, czy telefonu, to lekarz może łatwo ocenić, jaki jest główny, choć zapewne nie jedyny, powód zmęczenia wzroku pacjenta.

Na czym polega badanie u okulisty?

Badanie wstępne przeprowadzane przez specjalistę składa się z kilku etapów. Najpierw pacjent poddawany jest badaniu przy użyciu tablicy, na której widnieją cyfry lub litery. Z pewnej odległości pacjent patrzy na tablicę i odpowiada lekarzowi, co widzi. W zależności, który rząd coraz mniejszych lub coraz większych znaków jest w stanie odczytać, można wstępnie ocenić w jakim kierunku zmierza jego wada wzroku, o ile w ogóle występuje. Następnie pacjent poddawany jest testom w kierunku daltonizmu, astygmatyzmu i widzenia przestrzennego. Służą do tego specjalne karty z odpowiednio zakamuflowanymi obrazami, które zdrowy pacjent jest w stanie wychwycić.

Po takim wstępnym zbadaniu wzroku, okulista może także zbadać wzrok pacjenta za pomocą specjalnego komputera. Komputerowe badanie wzroku to w obecnych czasach powszechne badanie. Dostępne jest w dobrych gabinetach okulistycznych. Pozwala na bliższe ocenienie wady wzroku pacjenta. Lekarz na podstawie tych wszystkich badań może zlecić dodatkowe badania lub dobrać odpowiednią korekcję wzroku. Dobry okulista powinien kierować się zawsze indywidualnymi potrzebami pacjenta.

W salonach Italooptica w Łodzi znajdziecie najlepszych lekarzy, którzy zawsze w trosce o zdrowie pacjentów, przeprowadzą dokładne badania i dobiorą właściwe leczenie oraz korekcję wzroku tak, aby jak najbardziej wspomóc widzenie. Okulista Łódź - taki specjalista powinien odznaczać się dodatkowo doświadczeniem w swojej pracy popartym licznymi certyfikatami. Warto zatem regularnie badać swój wzrok. Pamiętajmy o tym.