piątek, 02 wrzesień 2022 11:07

Do czego potrzebna jest piaskarka stomatologiczna i jakie związane są z nią zabiegi?

piaskarki stomatologiczne piaskarki stomatologiczne pixabay

c Co ciekawe to bardzo skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych zanieczyszczeń takich jak kamień nazębny.

 

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • piaskarka stomatologiczna do czego jest potrzebna
  • po co wykonuje się zabieg piaskowania zębów
  • piaskarki stomatologiczne - gdzie kupić?

Potocznie można powiedzieć o zabiegu piaskowania zębów, choć właściwa nazwa to czyszczenie zębów z użyciem piasku. Pozwala ono na oczyszczenie naszego uzębienia z niechcianych zanieczyszczeń między innymi takich jak kamień nazębny.

Piaskarka stomatologiczna do czego używana jest w gabinecie stomatologicznym?

Piaskarka dentystyczna to urządzenie wspomagające czyszczenie uzębienia u pacjentów zmagających się między innymi z kamieniem nazębnym. Jest trudny do usunięcia, zwykłe szczotkowanie zębów nie zawsze pomaga w jego usuwaniu, ponieważ siła czyszczenia piaskarki stomatologicznej jest duża. Dlatego zabieg czyszczenia kamienia nazębnego z użyciem specjalnego piasku jest taki skuteczny. Taki piasek pozwala na dokładne usunięcie kamienia nawet najbardziej niedostępnych miejsc w jamie ustnej. Zabieg ten jest stosowany w wykwalifikowanych gabinetach stomatologicznych. Warto zapisać się na niego jeśli mamy problem z kamieniem nazębnym. Jednak aby nas zakwalifikować do takiego zabiegu lekarz musi przeprowadzić odpowiedni wywiad środowiskowy.

Piaskarka stomatologiczna - kto może poddać się zabiegowi czyszczenia zębów z użyciem piaskarki?

Co ciekawe, czyszczenie zębów z użyciem specjalnego piasku jest dedykowane tylko pacjentom nie mają problemów ze szkliwem. Jeśli nasze szkliwo jest uszkodzone to czyszczenie zębów z użyciem piasku nie jest możliwe, ponieważ zęby mogą ulec jeszcze większemu uszkodzeniu. Dlatego zabieg usuwania kamienia nazębnego z użyciem piasku jest stosowany u pacjentów ze zdrowym uzębieniem, bez uszkodzenia szkliwa. Dodatkowym przeciwwskazaniem jest także choroba dziąseł oraz inne dolegliwości związane z jamą ustną, o których powinien poinformować nas lekarz stomatolog. Cena takiego zabiegu jest stosunkowo wysoka, jednak usuwanie kamienia nazębnego z użyciem piaskarki stomatologicznej jest bardzo skuteczne i pozwala pozbyć się kamienia nazębnego naprawdę na długi czas.

Piaskarki stomatologiczne - gdzie kupić?

Jeżeli mamy gabinet dentystyczny i chcemy, aby był nowocześnie wyposażony, piaskarki stomatologiczne będą nam niezbędne. Najprościej jest zakupić taki sprzęt w wyspecjalizowanym sklepie stomatologicznym. Szeroką ofertę takich sklepów znajdziemy w Internecie, gdzie bez problemu zamówimy sprzęt w jednym ze sklepów internetowych. Na podstawie informacji na stronie sklepu, wykorzystując filtr produktów bez problemu znajdziemy odpowiedni dla nas sprzęt. Warto wybrać nowoczesne modele, których ergonomiczny kształt pozwala na skuteczne usuwanie płytki nazębnej, jeżeli oczywiście działała poprawnie podczas zabiegu.

Podczas korzystania ze sklepów internetowych pamiętajmy o bezpiecznych zakupach. Tuż po wejściu na stronę jesteśmy proszeni o zgodę na aktywne analityczne pliki cookie, reklamowe pliki cookie, pozwalające wyświetlać przeglądarce podstawowe reklamy. Możemy na nie nie wyrazić zgody, wtedy nasze ustawienia nie pozwolą na unikalną identyfikację użytkownika.