piątek, 24 lipiec 2020 17:59

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji ginekologicznej online?

konsultacja ginekologiczna online konsultacja ginekologiczna online

Wyobraź sobie taką sytuację: jesteś na wakacjach, słońce praży, a morze delikatnie uderza falami o brzeg. Nagle przypominasz sobie, że została Ci ostatnia tabletka antykoncepcyjna. Co teraz? Nie trzeba panikować: wystarczy, że wypróbujesz konsultację ginekologiczną online.

 

Wizyty u ginekologa online - jak wyglądają?

W czasach zaawansowanej technologii nie budzi zaskoczenia fakt o wciąż rozwijających się możliwościach medycyny - a ściślej mówiąc, telemedycyny. Jej istotą jest możliwość konsultacji lekarskiej za pomocą laptopa, komputera czy telefonu bez konieczności bezpośredniego spotkania z lekarzem w gabinecie. Na podstawie wywiadu medycznego przeprowadzonego przez specjalistę powstaje możliwość wystawienia e-recepty. Tym samym to właśnie konsultacje ginekologiczne online stają się jednymi z najczęściej wyszukiwanych haseł związanych z telemedycyną. Podczas spotkania na czacie pacjentka może przedłużyć swoją receptę na tabletki antykoncepcyjne niezależnie od miejsca, w którym obecnie przebywa, a także może skonsultować wszelkie problemy intymne.

Konsultacje ginekologiczne online? Warto!

Jak wiadomo, antykoncepcja hormonalna polega na cykliczności i powtarzalności w dłuższym okresie, a tabletki sprzedawane są wyłącznie na receptę. Niestety, nie zawsze jest czas na spotkanie z lekarzem w gabinecie lekarskim, co więcej: wizyty u ginekologa zazwyczaj są prywatne, co powoduje kolejne wydatki. Dlatego alternatywą są konsultacje ginekologiczne online, podczas których można w niższej cenie skorzystać z porady medycznej czy przedłużyć dotychczasową receptę. Na wygodę tego rozwiązania wpływa brak konieczności pojawienia się u lekarza osobiście: dzięki temu spotkanie będzie możliwe nawet podczas urlopu nad morzem.

Czy wizyta online może zastąpić tradycyjną?

Jak najbardziej! Konsultacja ginekologiczna online wiąże się z udzieleniem odpowiedzi na najważniejsze pytania, dzięki czemu lekarz może wstępnie określić występujący u pacjentki problem. Warto jednak pamiętać o tym, że przynajmniej raz na 12 miesięcy należy skorzystać z tradycyjnej wizyty u ginekologa, która zostanie przeprowadzona w gabinecie lekarskim ze względu na profilaktykę i odbywanie regularnych badań kontrolnych.

Telemedycyna będzie idealnym wyjściem dla każdej kobiety, która potrzebuje pilnej porady lekarskiej, ale nie ma wystarczająco dużo czasu, by umówić się na standardową wizytę. Tutaj można skorzystać z opcji, jaką jest konsultacja ginekologiczna online bez konieczności wychodzenia z domu.