czwartek, 27 sierpień 2020 08:14

Osteopata w Poznaniu i okolicach

Osteopata w Poznaniu Osteopata w Poznaniu

Nie wszystkie nasze dolegliwości kwalifikują się do wizyty u lekarza, zwłaszcza w okresie panującej pandemii. Każdy z nas ma sprawdzone sposoby na leczenie mikrourazów, poprawę samopoczucia, niwelowanie dolegliwości utrudniających nam codzienne funkcjonowanie.

Większość z nas zwykle zaczyna od sięgnięcia po suplementy diety, inni po produkty naturalne zielarskie a jeszcze inna grupa szuka pomocy w medycynie niekonwencjonalnej. Jeżeli mieszkasz w Poznaniu i jego okolicach i poszukujesz skutecznej fizjoterapii manualnej sprawdź co może zaoferować Ci Soma Medica w dziedzinie osteopatii.

Na czym to polega?

Osteopatia to oryginalna metoda diagnozowania dolegliwości i leczenia należąca do grupy technik manualnych fizjoterapii. Terapeuci stosujący osteopatię muszą posiadać wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, patofizjologii i embriologii. Dopiero połączenie wszystkich tych dziedzin daje możliwość skutecznego wykonywania zawodu. Osteopata powinien dobrze orientować się również w logistyce specjalistycznych procedur diagnostycznych oraz holistycznych. Tak przygotowany fizjoterapeuta jest w stanie przygotować dla pacjenta indywidualną terapię, dostosowaną do konkretnego organizmu, ze wszystkimi jego charakterystycznymi cechami, schorzeniem, wiekiem pacjenta, innymi dolegliwościami współistniejącymi.

Jakie dolegliwości leczy osteopata w Poznaniu i okolicach?

Lista schorzeń w jakich pomoc fizjoterapeuty, ze specjalnością osteopaty jest niezwykle pomocna będzie bardzo długa, co jednocześnie oznacza, że dolegliwości, które do niedawna wydawały nam się naturalne dla wieku czy kondycji organizmu - można leczyć, a przynajmniej podjąć starania w celu zmniejszenia dokuczliwości objawów. Osteopata pomoże, gdy pacjent skarży się na: 

  • dolegliwości wynikające z przewlekłej dyskopatii

  • po urazach mechanicznych i przeciążeniach 

  • z powodu wad postawy

  • schorzeń układu pokarmowego, oddechowego, krążenia

  • przy stanach lękowych i depresyjnych

  • migreny i zawroty głowy

  • dokuczają mu problemy ze słuchem i wzrokiem

  • cierpi na chroniczne zapalenie zatok 

  • cierpi na zastoje limfatyczne

  • posiada obniżoną odporność

Wizyta u osteopaty

Terapia podejmowana u osteopaty składa się zawsze z diagnozy oraz technik terapeutycznych. Osteopata zaczyna wizytę od wywiadu, następnie przechodzi do oględzin, testuje ruchomości wszystkich kończyn i kręgosłupa. Bardzo często niezbędne jest pokazanie najnowszych wyników rezonansu magnetycznego czy badania RTG. Dopiero wtedy osteopata tworzy program terapii dla pacjenta i realizuje go systematycznie podczas każdego ze spotkań. Jeśli szukasz osteopaty w Poznaniu i okolicach, skorzystaj z oferty Soma Medica!