sobota, 04 marzec 2023 16:32

Wolumetria twarzy - na czym skupia się ten zabieg?

Wolumetria twarzy Wolumetria twarzy Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Niestety z upływem lat twarz traci początkowy owal. Jest to związane z tym, że tkanka tłuszczowa z policzków przemieszcza się w dół. Przez to twarz wydaje się starsza, a skóra jest mniej elastyczna. Wolumetria twarzy to zabieg pozwalający na zlikwidowanie tych problemów. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej. 

 

Wolumetria twarzy - na czym polega?

W powszechnym rozumieniu wolumetria twarzy odnosi się do zabiegu, który wykonywany jest przy użyciu kwasu hialuronowego lub pobraniu tłuszczu. Wolumetria twarzy daje naprawdę zadziwiające efekty. Często ten zabieg rozumiany jest również jako modelowanie twarzy bez użycia skalpela. 

Prawidłowo wykonany zabieg z kwasem hialuronowym przywróci właściwy owal twarzy, wyrówna kontur twarzy oraz uwydatni kości policzkowe. Można liczyć na efekt uzyskania młodszego wyglądu czy poprawienie jędrności skóry. Zabieg na bazie kwasu hialuronowego pozwala także na spłycenie zmarszczek. Na zabieg wolumetrii twarzy decydują się zarówno kobiety jak i mężczyźni. 

Zabieg z kwasem hialuronowym - w jaki sposób jest przeprowadzany?

Wolumetria twarzy jest to jeden z zabiegów, które mają na celu poprawę rysów twarzy. Jego celem jest również modelowanie policzków, brody czy żuchwy. Wiele osób decyduje się na ten zabieg, ze względu na problem opadających policzków. Z takim problemem zmaga się wiele kobiet po 50 roku życia. Lekarz medycyny estetycznej, który ma spore doświadczenie może poprawić proporcje oraz zadbać o odpowiednią symetrię twarzy. 

Po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego twarz będzie miała nie tylko ładniejszy kształt, ale również skóra będzie nawilżona i napięta. Przed wykonaniem wolumetrii twarzy przeprowadzana jest ocena proporcji twarzy. Następnie za pomocą tępo zakończonej igły w odpowiednich miejscach wprowadzany jest kwas hialuronowy. To dzięki niemu można nadać tkankom miękkim odpowiednią objętość. Pierwsze efekty, jakie daje wolumetria twarzy kwasem hialuronowym, można zauważyć od razu. Natomiast na pełne rezultaty trzeba poczekać miesiąc. Efekty tego zabiegu będą utrzymywały się około 1 - 2 lat. Ten zabieg nie jest bolesny, lecz można odczuwać dyskomfort. 

Dla kogo będzie dobry zabieg wolumetrii twarzy? 

Ten zabieg jest często wybierany przez osoby, które chcą utrzymać młody wygląd na dłużej. Jest szczególnie polecany w momencie zapadniętych kości policzkowych. Osoby, które chcą poprawić owal twarzy, również często są nim zainteresowane. Poza tym wolumetria twarzy idealnie sprawdza się w momencie redukcji zmarszczek, a także pomaga pozbyć się zwiotczałej skóry. Na ten zabieg decydują się również osoby posiadające anatomiczne defekty takie jak: asymetrię w budowie twarzy bądź nierówne wargi. 

Przeciwwskazania, skutki uboczne

Przed zabiegiem, w dniu oraz po należy unikać spożywania alkoholu. Jest to ważne, by zapobiec rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Trzeba unikać również aspiryny, witaminy E oraz preparatów, które w składzie mają Gingko. Wszystkie inne szczegółowe zalecenia są podawane podczas konsultacji poprzedzającej. Trzeba mieć na uwadze, że zabieg jest wykonywany pod skórą, więc mogą pojawić się zaczerwienienia czy zasinienia. Jednak nie trzeba się przejmować, z reguły znikają po kilku dniach. 

Substancje, które są wykorzystywane do zabiegów są pozyskiwane syntetycznie. Dzięki temu jest mała szansa, by pojawiło się uczulenie. Wolumetria twarzy  jest uważana jako w pełni bezpieczna. Szczegółowe informacje odnośnie tego zabiegu są zwykle przekazywane tuż przed jego wykonaniem przez wykwalifikowane osoby.