czwartek, 02 czerwiec 2022 16:52

Skuteczna pielęgnacja przeciwstarzeniowa - czyli jaka?

https://www.apo-discounter.pl https://www.apo-discounter.pl pixabay

Ludzki organizm zaczyna się starzeć stosunkowo szybko. Obecnie na rynku dostępne są produkty, które pozwalają na spowolnienie procesów starzenia się.

 

Dotyczy to głównie kosmetyków pielęgnacyjnych do skóry. Sprawdź, co może wpływać na procesy starzenia się skóry, jakich składników szukać w kosmetykach pielęgnacyjnych i gdzie warto je kupować.

Co wpływa na proces starzenia się organizmu? Jak go spowolnić?

Starzenie się organizmu to naturalny proces fizjologiczny. Jednak u jednych osób przebiega szybciej, a u innych wolniej. Jest też wiele czynników, które mogą wpływać na jego szybkość. Tym, co może przyspieszyć proces starzenia się skóry i całego organizmu jest m.in.: picie alkoholu, palenie papierosów, jedzenie wielu niezdrowych przekąsek, narażanie się na niekorzystne czynniki np. promieniowanie słoneczne, ale i substancje chemiczne, a także brak ruchu. Tym, co może spowolnić proces starzenia się skóry jest m.in. odpowiednio zbilansowana dieta bogata w warzywa, która dostarczy potrzebnych organizmowi składników odżywczych. Warto też pamiętać o odpowiednim nawilżeniu ciała – piciu co najmniej 2 litrów wody dziennie. Odżywienie i nawilżenie skóry jest bardzo ważne, gdyż pomaga na prawidłowe zachodzenie procesów produkcji i syntezy składników odpowiadających za jędrność czy elastyczność skóry. Istotne jest też to, by odpowiednio się dużo ruszać, a także nie narażać skóry na działanie promieniowania UV (zarówno słonecznego, jak i w solarium), a także używać dobrze dobranych do potrzeb skory kosmetyków.

Jakich składników szukać w kosmetykach przeciwstarzeniowych?

Wiele substancji, które korzystnie wpływają na skórę i jednocześnie działają antystarzeniowo znajduje się w ludzkim organizmie. Można je także dostarczyć z dietą. Trzeba jednak pamiętać, że z czasem to nie wystarcza. Dlatego też warto zainteresować się kosmetykami, które pozwalają dostarczyć skórze, to czego jej najbardziej potrzeba. Szukając kosmetyków antystarzeniowych, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te zawierające substancje działające przeciwrodnikowo, nawilżająco, odżywczo i ochronnie, a także wyrównujące koloryt. Tutaj warto wymienić m.in. koenzym Q10, witaminy A, E i C. warto też zwrócić uwagę na takie substancje jak: kwas hialuronowy.

Od kiedy i jakich kosmetyków używać, by spowolnić proces starzenia się skóry? Gdzie szukać odpowiednich produktów?

Wyraźne oznaki starzenia się skóry widać dopiero ok. 35-40 roku życia, kiedy pojawiają się już większe zmarszczki. Jednak organizm zaczyna się starzeć o wiele szybciej, szczególnie, jeśli jest narażony na szkodliwe czynniki. Dlatego też po pierwsze kremy działające wzmacniająco i odżywczo na skórę, a także opóźniające procesy starzenia się jej powinny sięgać już osoby 20 – 25 letnie. Kosmetyki o sprawdzonych składnikach aktywnych, są stosunkowo drogie. Dlatego też warto szukać ich w sklepach internetowych takich jak np. https://www.apo-discounter.pl, gdzie jest ich szeroki wybór. Przy wyborze kosmetyku należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jakie składniki zawiera, jakie jest ich działanie i czy nie jest się na nie uczulonym.