środa, 13 grudzień 2023 18:41

Przeszczep włosów – kiedy warto się na niego zdecydować?

przeszczep włosów przeszczep włosów Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

wieku. W drogeriach i sklepach internetowych znaleźć można wiele specyfików, pozwalających ograniczyć łysienie. Nie zawsze jednak ich stosowanie przynosi oczekiwane rezultaty, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu przeszczepu włosów.

 

Wypadanie włosów – przyczyny

Łysienie to stan chorobowy, który objawia się regularną, postępującą blokadą wytwarzania włosa w mieszku. Trudno ustalić jednoznaczne przyczyny tego problemu. Zazwyczaj są to: nieodpowiednia dieta, nadmierny stres, duży wysiłek fizyczny oraz predyspozycje genetyczne. Proces wypadania włosów może być też skutkiem ubocznym przyjmowanych leków, środków antymetabolicznych, zatrucia metalami ciężkimi, chorób przewlekłych, intensywnych zabiegów kosmetycznych itp.

Łysienie androgenowe – czym jest?

Warto zaznaczyć, że istnieje wiele typów łysienia. W przypadku mężczyzn bardzo częstym zjawiskiem jest nadwrażliwość mieszka na stanolon, będący aktywną formą hormonu płciowego. Łysienie androgenowe polega na wytwarzaniu coraz rzadszych i słabszych włosów. Ponadto, mniejszeniu ulega mieszek, przez co jest on w stanie inicjować jedynie wzrost włosów krótkich, pozbawionych barwnika.

Przeszczep włosów – jak jest wykonywany?

Przeszczep włosów to zabieg dedykowany mężczyznom, którzy chcą ukryć małe lub duże zakola, obniżyć linię włosów, czy też zagęścić pasma. Cały proces składa się z kilku etapów. Na początku przeprowadza się specjalistyczną konsultację, pozwalającą ocenić ogólny stan zdrowia, kondycję mieszków włosowych, prowadzony tryb życia itp. Niekiedy zleca się dodatkowe badania laboratoryjne – morfologię krwi, parametry krzepnięcia, HBS bądź HCV. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne zdiagnozowanie przyczyny powstawania zakoli i zminimalizowanie ryzyka odrzucenia przeszczepu. Po konsultacji ze specjalistą, pobiera się mieszek, a przed aplikacją znieczulenia miejscowego zostają ogolone włosy. Kolejny etap to wycięcie pojedynczych mieszków z potylicy. Pacjenci nie muszą martwić się dokuczliwym bólem. Mieszki włosowe pobierane są bowiem bez użycia inwazyjnego skalpela. Uzyskany materiał analizowany jest pod kątem ewentualnych uszkodzeń, gdyż w przeciwnym razie nie może on zostać wykorzystany w przeszczepie. Po przeniesieniu włosków w miejsce łysienia lekarz nakłada specjalną maść, która przyśpiesza proces gojenia skóry głowy. Czas regeneracji zależy od wielu czynników, jednak zazwyczaj trwa on czternaście dni. Ogólne zalecenia po zabiegu to: unikanie aktywności fizycznej, opalania, pływania itp.

Małe zakola – cena

Przeszczep włosów to najefektywniejsza metoda leczenia łysienia androgenowego. Na zabieg można się też zdecydować, kiedy linia włosów zostaje zauważalnie podniesiona lub na czubku głowy pojawiają się zakola. Koszt zabiegu zależy od typu łysienia męskiego. W przypadku przeszczepu metodą FUE ceny prezentują się następująco:

  • małe zakola – od 11900 zł,
  • duże zakola – od 14900 zł,
  • obniżenie linii włosów – od 12000 zł,
  • przeszczep okolicy czubka głowy – od 14900 zł.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie przeszczepywłosow.pl.

Alternatywą dla przeszczepu jest mezoterapia skóry głowy. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Pozwala ona:

  • zredukować łysienie (androgenowe, hormonalne) i nadmierne wypadanie włosów.
  • przyśpieszyć wzrost pasm, stymulując krążenie oraz rewitalizację mieszków,
  • odzyskać zdrowe, lśniące włosy.

Mezoterapia polega na ostrzykiwaniu skóry głowy cienką igłą w celu wprowadzenia do komórek składników aktywnych. Zabieg zapewnia bardzo szybkie efekty, dlatego cieszy się on dużym uznaniem u mężczyzn w różnym wieku. Szczegółowe informacje na temat cen mezoterapii igłowej znaleźć można na stronie przeszczepywlosow.pl. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.