piątek, 12 styczeń 2024 15:58

Jakie pędzle do makijażu wybrać?

Pędzle Hakuro Pędzle Hakuro Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Makijaż może przyjąć wiele różnych postaci, od tej codziennej po najbardziej gustowną czy wieczorową. Aby móc wykonać go sprawnie i szybko musimy skorzystać z odpowiednich narzędzi. Czym wyróżniają się pędzle do make-upu i na co uważać podczas ich kupowania? Co możemy zrobić, aby komplet pędzli posłużył nam długi czas i aby zawsze był w najlepszej kondycji do natychmiastowego użytkowania?

 

  1. Pędzle do makijażu - czym się wyróżniają?
  2. Pędzle Hakuro - jakie wybrać i dlaczego?
  3. Jak prawidłowo dbać o pędzle do makijażu?
  4. Czego nigdy nie powinnaś robić z pędzlami do make-upu?

Pędzle do makijażu - czym się wyróżniają?

Makijaż jest dziedziną bardzo uniwersalną, gdzie każdy może przyozdobić swoją twarz w praktycznie dowolnym sposobem i techniką. Nie da się jednak ukryć, że posiadanie odpowiednich narzędzi zdecydowanie ułatwi nam zadanie i sprawi, że make up zajmie dużo mniej czasu. Jednym z absolutnych must-have, które powinniśmy mieć w swojej kosmetyczce, są pędzle do makijażu. Najczęściej są one wykonane z włókien nylonowych, jako że są one bardzo miękkie i łatwe w utrzymaniu w czystości. Jeżeli chcemy mieć pełną paletę możliwości, powinniśmy zadbać o to, by w naszej kolekcji znalazły się pędzle cienkie do detali, szerokie i miękkie do pokrywania (np. Hakuro seria H) dużych powierzchni twarzy oraz średniej wielkości do wszystkich innych zastosowań (np. Hakuro seria K).

Pędzle Hakuro - jakie wybrać i dlaczego?

Pędzle Hakuro to bardzo szeroka paleta możliwości, w której znajdziemy wszystkie rozmiary i kształty pędzli, jakich potencjalnie możemy potrzebować. Są one wykonane ze sztucznego włókna, co zapewnia im odpowiednią miękkość i higieniczność użytkowania. Dodatkowo do dyspozycji mamy kilka różnych serii, dzięki czemu każdy jest w stanie dopasować narzędzie do swoich preferencji. Jeżeli planujemy zakup większej ilości sztuk, warto również rozważyć dobranie odpowiedniego etui, dzięki któremu będą się one mniej niszczyć lub kurzyć w czasie, gdy są nieużywane.

Jak prawidłowo dbać o pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu oczu i twarzy to bardzo osobiste produkty, o które powinniśmy należycie dbać. Jeżeli mają posłużyć nam dłuższy czas, nie pozostawiajmy ich brudnych, a po umyciu upewnijmy się, że mogą wyschnąć we własnym tempie w naturalny sposób. Dzięki temu pozbywamy się różnorodnych drobnoustrojów, drobinek kurzu oraz resztek kosmetyków, co ułatwia zachowanie cery w dobrym stanie i minimalizuje ryzyko wystąpienia problemów skórnych czy infekcji. Jeżeli mamy taką możliwość, dobrze jest również przechowywać pędzle w etui lub innym pojemniku, dzięki któremu nie będą się kurzyć podczas gdy ich nie używamy. Dobre zabezpieczenie od świata zewnętrznego wydłuży także ich żywotność.

Czego nigdy nie powinnaś robić z pędzlami do make-upu?

Jeżeli korzystamy z pędzli do cieni i innych kosmetyków do makijażu, istnieje kilka rzeczy, których nigdy nie należy z nimi robić. Pierwszą z nich jest dzielenie się lub wspólne używanie pędzli z inną osobą - szczególnie, jeżeli wykorzystujemy je do make-upu oczu. Jest to niebezpieczne działanie, które może prowadzić do problemów ze skórą, a nawet infekcji oczu. Dlatego niezależnie od wszystkiego każdy powinien mieć swój własny zestaw pędzli lub wykorzystać przybory jednorazowe, jeżeli jest taka potrzeba. Druga ważna sprawa to chowanie pędzli, które jeszcze nie wyschły. W ten sposób ryzykujemy ich zapleśnienie, co również będzie bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia. Po każdym umyciu pędzli należy im dać wyschnąć do sucha.