środa, 07 grudzień 2022 13:33

Na czym polega przeszczep włosów w Warszawie?

Przeszczepianie włosów w Warszawie Przeszczepianie włosów w Warszawie Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Jak wiadomo, nasz wygląd ma bardzo duży wpływ na nasze życie. Chcemy wyglądać jak najlepiej, by czuć się dobrze wśród innych ludzi. Jednym z problemów, które powodują dyskomfort, jest przedwczesne łysienie.

Tracimy włosy, a wraz z nimi, zaczynamy zastanawiać się, czy zostaniemy zaakceptowani. Zmieniający się wygląd często negatywnie wpływa na naszą samoocenę. Przeszczep włosów jest jedynym ratunkiem osoby, którą spotkała ta przypadłość. Nowy wygląd zyskamy przez przeszczepianie mieszków włosowych w Warszawie. Jeśli więc cierpisz na nadmierne wypadanie włosów metoda ta stanie się Twoim lekarstwem i zmieni Twoje samopoczucie.

  1. Transplantacja włosów — na czym polega przeszczep metodą fue?
  2. Ile trwa proces gojenia po zabiegu przeszczepu włosów?
  3. Gdzie wykonamy przeszczep włosów?

Metodą fue, czyli przeszczepem włosów leczą się osoby, które są zdecydowane podjąć walkę z chorobą objawiającą się utratą włosów. Łysienie plackowate nie będzie problemem, gdyż części skóry niepokryte owłosieniem nie będą już występowały na całej głowie. W renomowanym gabinecie do przeszczepu otrzymamy znieczulenie miejscowe, które jest zupełnie bezbolesne. Przeszczep włosów wykonywany w tym miejscu będzie gwarancją wzrostu włosów i komfortu w czasie zabiegu.

Transplantacja włosów — na czym polega przeszczep metodą fue?

Zabieg przeszczepu włosów polega na przeniesieniu pojedynczych mieszków włosowych z miejsc naszego ciała, które nie uległy łysieniu. Najczęściej pobiera się je z części potylicznej głowy. Zabiegu przeszczepu może poddać się każdy, kto cierpi na taką przypadłość. Przeszczepione mieszki włosowe przenoszone są na miejsca objęte łysieniem. Po ich przeszczepieniu w nowych miejscach ostatecznie wyrosną włosy. Przeniesione włoski są zalewane solą fizjologiczną.

Z pomocą przeszczepu włosów fue uzyskamy zadowalające rezultaty. Przeszczep włosów metodą fue jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Przeszczepu owłosienia możemy się poddać w przypadku łysienia androgenowego, spowodowanego nadmierną produkcją męskich hormonów płciowych. Łysienie androgenowe musi być leczone przez zabieg transplantacji włosów ze względu na trudność w wyleczeniu innym sposobem. Łysienie plackowate również podlega pod przeszczep włosów fue. Jest to skuteczna metoda leczenia łysienia obejmująca również obniżenie linii włosów.

Metoda przeszczepu mieszków włosowych wykonywana jest również w przypadku łysienia pourazowego. Przerzedzone włosy mogą być również podstawą poddania się tej metodzie, dzięki temu otrzymamy zdrowe i piękne włosy, które będą dobrze rosły. Przeszczep brwi jest również metodą stosowaną w klinice.

Przed zabiegiem niezbędne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, które zakwalifikują nas do przejścia tego zabiegu. Przeszczep włosów musi być wykonany przez dobrego lekarza. W przypadku gdy lekarz nie opanował poprawnej techniki zabiegu wywołuje ryzyko uszkodzenia przeszczepu. Niepoprawna metoda przeszczepiania tworzy zgrubienie blizny i stany infekcyjne.

Ile trwa proces gojenia po zabiegu przeszczepu włosów?

Leczone miejsca skóry głowy lub okolicy brwi należy obmywać pod delikatnym strumieniem wody. Po zabiegu pacjent musi uważać na czynności, które wykonuje. Intensywny wysiłek fizyczny nie może mieć miejsca po przebytym zabiegu, gdyż czas gojenia rany wymaga odpoczynku. Ze względu na minimalny odsetek uszkodzeń skóry przeszczepianie włosów w Warszawie jest polecane niemalże każdemu.

Czas gojenia rany jest bardzo szybki, trzeba jednak używać nakrycia głowy, by nie narazić się na czynniki zewnętrzne. Przeszczep włosów wykonuje się, tworząc mikroskopijne nacięcia. Przebieg zabiegu przeszczepu włosów jest bezbolesny, a sama rana nie pozostawia widocznej blizny. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu przeszczepu są choroby zapalne skóry oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. Koszt przeszczepu włosów jest zależny od rodzaju łysienia, badań laboratoryjnych oraz wybranej metody przeszczepu. Gojenie obszaru dawczego jest krótkie, gdyż miejsce po przeszczepie włosów szybko się regeneruje. W związku z tym nie jesteśmy narażeni na długotrwałe leczenie.

Leczenie łysienia to propozycja dla coraz większej grupy ludzi, którzy przez różne czynniki traci włosy. Transplantacja włosów jest rozwiązaniem dla każdego, kto boryka się z problemem łysienia skóry głowy. Specjalista potrafi określić kierunek wzrostu włosów, by raz na zawsze pozbyć się ubytków owłosienia oraz wybiera najlepsze mieszki włosowe do przeszczepu. Po przeszczepie włosów zapomnimy o dotykającym nas problemie.

Gdzie wykonamy przeszczep włosów?

Przeszczepianie włosów w Warszawie jest polecane każdemu, komu zależy na bezpieczeństwie. Leczenie chirurgiczne w tym miejscu jest bezpieczne i bardzo polecane. Wypadanie włosów będzie już wspomnieniem, problem łysienia zniknie na zawsze, pozostawiając Twoje włosy mocne i zdrowe. Odrastające włosy będą zachwycały Cię każdego dnia. Pobrane mieszki włosowe idealnie wypełnią nieowłosione miejsca, gdyż skuteczność przeszczepu włosów jest wysoka. Przeszczepione włosy szybko się przyjmują.