wtorek, 15 listopad 2022 16:47

Chinowiec - jaki wpływ ma na włosy?

Chinowiec Chinowiec pixabay

Chinowiec to drzewo, które doceniane jest przede wszystkim przez mieszkańców Ameryki Południowej. Nie ma się temu co dziwić, bo słynie ono z licznych właściwości prozdrowotnych oraz kosmetycznych.

Jak się okazuje, dzięki stosowaniu preparatów bogatych w chininę, skutecznie można zwalczyć problem wypadania włosów. Warto zatem bliżej przyjrzeć się właściwościom chinowca i ocenić, czy nie warto byłoby go włączyć do swojej codziennej pielęgnacji. 

Jakie są właściwości chinowca?

Chinowiec jest drzewem, które było tradycyjnie wykorzystywane przez Inków. W szczególności warto docenić korę tej wyjątkowej rośliny, z której pozyskiwana jest chinina. To właśnie tej substancji przypisuje się szereg dobroczynnych właściwości. Wykazuje ona przede wszystkim działanie: 

  • przeciwzapalne
  • antyoksydacyjne 
  • stymulujące mieszki włosowe do odnowy 
  • usprawniające procesy metaboliczne

Wiele właściwości chinowca jest istotnych z punktu widzenia walki z wypadającymi włosami. Trzeba zaś przyznać, że jest to coraz powszechniejszy problem, który dotyka nie tylko przedstawicielek płci pięknej, ale również i panów. 

Jak chinowiec może pomóc w walce z nadmiernie wypadającymi włosami?

Dziennie może wypaść do stu włosów dziennie i jest to granica normy. Niestety, bardzo wiele osób traci ich o wiele więcej. Nadmierna utrata kosmyków bywa zazwyczaj powodem niższej samooceny. Osoby, którym dokucza naprawdę poważny problem z wypadaniem włosów chcą jak najszybciej się go pozbyć. Trzeba jednak liczyć się z tym, że walka z nadmierną utratą kosmyków musi być systematyczna. Bardzo istotne jest to, aby dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Doskonale, jeżeli będą one zawierały w swoim składzie chininę pozyskiwaną z chinowca. Dzięki niej będzie można zwalczyć różne rodzaje wypadania włosów. Substancja ta pomoże zwalczyć utratę kosmyków, która ma podłoże hormonalne. Na tym jednak nie koniec. Chinina działa też stymulująco, dlatego dzięki niej zdecydowanie szybciej można odzyskać utracone włosy. Będą one również rosły szybciej, co jest istotne przede wszystkim dla osób, które swoje włosy pragną zapuścić. Dotyczy to przede wszystkim przedstawicielek płci pięknej. 

Jakie kosmetyki warto wprowadzić do swojej pielęgnacji?

Aby można było skutecznie walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów, koniecznie należy przyjrzeć się posiadanym kosmetykom. Wydaje się, że najlepiej zainwestować w dobry jakościowo szampon oraz w odżywkę i serum. Trzy starannie dobrane preparaty do pielęgnacji bazujące na chininie z dużym prawdopodobieństwem pozwolą pokonać problem wypadania włosów. Jeżeli jednak nie uda się go wyeliminować w całości, utrata włosów bez wątpienia zostanie ograniczona. Na satysfakcjonujące efekty trzeba będzie jednak cierpliwie poczekać. Na pewno nie pojawią się one od razu. Będzie można dostrzec je dopiero po jakimś czasie. W zdecydowanej większości przypadków, pierwsze rezultaty powinny być widoczne po dwóch, trzech tygodniach systematycznego stosowania. Jeżeli problem związany z wypadaniem włosów jest mocno zaawansowany, być może na rezultaty trzeba będzie poczekać o wiele dłużej. Dla wzmocnienia efektów, dobrze byłoby zastosować także odpowiednio zbilansowaną dietę. Dobrym pomysłem będzie również picie naparów ziołowych, na przykład na bazie pokrzywy zwyczajnej. Pomocne będzie także ograniczenie stresu. Dobrym pomysłem może okazać się joga, a także medytacja. Jeżeli za wypadanie włosów odpowiadają jakieś choroby o charakterze przewlekłym, koniecznie należy stosować zalecone przez specjalistę leczenie.