środa, 15 wrzesień 2021 14:43

Na czym polega depilacja laserowa? Dlaczego warto się na nią zdecydować?

depilacja laserowa Katowice depilacja laserowa Katowice

Idealnie gładkie ciało jest obecnie jednym z wyznaczników estetyki urody. Golenie nóg czy okolic bikini, a także skóry pod pachami to codzienność wielu osób.

Odpowiedni efekt można uzyskać na wiele sposobów, jednak nie każdy jest tak samo skuteczny. Jako jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia wskazuje się depilację laserową. Na czym dokładnie ona polega i jakie są jej główne zalety? W jaki sposób należy się do niej przygotować?

Depilacja laserowa – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Depilacja laserowa jest polecana jako jeden z najskuteczniejszych zabiegów usuwających zbędne owłosienie. Po kilku sesjach można się pozbyć nawet całkowicie niechcianych włosów, nawet na bardzo delikatnych partiach ciała. Warto tutaj pamiętać, że im ciemniejsze włosy, tym zabieg skuteczniejszy. Gdyż barwnik zawarty we włosach pochłania światło i przez to cebulka włosa obumiera. Czasami konieczne jest powtórzenia kilkakrotnie zabiegu, aby całkowicie pozbyć się owłosienia.

Jednak warto zdecydować się na to, z uwagi na szybkie i długotrwałe efekty. Dodatkowo zabieg jest niemal bezbolesny, co powoduje, że mogą się na niego zdecydować osoby z wysoką wrażliwością na ból.

Jak się przygotować do zabiegu? Gdzie go wykonać?

Depilacja laserowa oferowana jest już praktycznie w każdym większym mieście na terenie całego kraju. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu depilacja laserowa Katowice, aby pojawiły się nazwy gabinetów czy klinik ją oferujących. Warto tutaj pamiętać, aby zdecydować się na usługę wykonaną w profesjonalnym miejscu, gdzie zostaną przedstawione zalety, ale i przeciwwskazania do zabiegu. Przed wykonaniem depilacji laserowej każda osoba powinna być też poinformowana, jak się do niego przygotować. Tutaj trzeba pamiętać, aby już na kilka tygodni przed planowanym terminem zabiegu należy odstawić leki fotouczulające, a także unikać narażania skóry na ekspozycję na promieniowanie słoneczne czy lampy UV stosowane w solariach. Przed zabiegiem nie należy stosować także kosmetyków samoopalających. Nie należy też przyjmować preparatów zawierających niektóre z ziół, m.in. dziurawiec czy nagietek. Trzeba zwrócić także uwagę na to, aby skóra nie miała uszkodzeń mechanicznych np. powstałych podczas stosowania peelingów, czy obtarć różnego rodzaju. Na krótko przed planowanym terminem depilacji laserowej nie powinno stosować się kosmetyków i maści z retinolem, a także produktów takich jak kremy do depilacji. Do głównych przeciwwskazań do zabiegu zalicza się choroby skóry, a także ciążę.