czwartek, 04 listopad 2021 16:44

Co warto wiedzieć o makijażu permanentnym?

makijaż permanentny Katowice makijaż permanentny Katowice pixabay

Makijaż permanentny zyskuje sobie w ostatnim czasie coraz więcej zwolenników. Dzieje się tak z wielu powodów.

Przede wszystkim pozwala na uniknięcie długiego wykonywania makijażu tradycyjnego każdego dnia. To pozwala szybciej wyszykować się do pracy, czy na ważne wydarzenie. Wysoka estetyka takiego makijażu pozwala także na dopasowanie go do swojego indywidualnego stylu. Jak dokładnie wykonywany jest zabieg makijażu permanentnego i jak się do niego przygotować?

Jak wykonywany jest makijaż permanentny?

Obecnie w wielu miejscach można już wykonać makijaż permanentny. Katowice, to miasto, w którym działa wiele gabinetów oferujących tego typu usługi. Wiele osób porównuje wykonanie takiego makijażu do tatuażu z uwagi na podobną technikę wykonania. Trzeba tutaj jednak pamiętać o tym, że w przypadku makijażu permanentnego barwnik jest wprowadzany płyciej niż w przypadku tatuażu. W odróżnieniu od niego też szybciej blaknie i z czasem całkowicie znika. Wskazuje się, że może on utrzymywać się do 3 lat od momentu wykonania. Makijaż tego rodzaju najczęściej stosowany jest do podkreślenia brwi. Można też zastosować go do podkreślenia koloru ust, a także wykonania tzw. kreski na powiece. Pigment pod skórę może być nanoszony ręcznie lub przy pomocy specjalnych urządzeń elektrycznych. Można też wyróżnić metody pod względem sposobu rozmieszczenia barwnika w naskórku. Tutaj wyróżnia się m.in. metodę ciśnieniową oraz włoskową.

Jak przygotować się do zabiegu wykonania makijażu permanentnego?

Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu (np. infekcji skórnych, gorączki czy cukrzycy), można się zacząć przygotowywać do zaplanowanego zabiegu. Warto wcześniej dowiedzieć się od osoby, która będzie wykonywała zabieg, w jaki sposób to zrobić. Pozwoli to na uzyskanie jak najlepszego efektu, który będzie się utrzymywał odpowiednio długo. Zmniejszy też ryzyko tego, że np. barwnik nierówno rozprowadzi się pod skórą. Jak zatem się przygotować do tego? Przed zabiegiem warto odpowiednio zadbać o skórę, szczególnie jeśli jest ona przesuszona. Nie powinno się też wykonywać zabiegów czy stosować kosmetyków, które mogłyby podrażnić skórę. Nie należy także przed wykonaniem makijażu permanentnego złuszczać skóry. Warto też pamiętać o tym, że na 24 godziny przed zabiegiem nie należy pić alkoholu. Dodatkowo, jeżeli decydujesz się na makijaż brwi, unikaj ich depilacji już na miesiąc przed planowanym zabiegiem. Również po wykonaniu makijażu należy dbać odpowiednio o skórę. Szczególnie wrażliwa jest ona na 7 dni po zabiegu. Wówczas nie należy jej trzeć czy drapać, a także odrywać strupków.