poniedziałek, 20 marzec 2023 13:33

Lipoliza iniekcyjna - bezpieczna alternatywa dla odsysania tłuszczu

lipoliza iniekcyjna lipoliza iniekcyjna Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Medycyna estetyczna, dzięki przekraczaniu technologicznych granic i intensywnym badaniom w obrębie swojej dyscypliny, sięga po nowoczesne metody, które zastępują dawne sposoby radzenia sobie z problemami z nadmiarem tłuszczu.

Świetną i bezpieczną alternatywą dla obciążających zdrowie i budżet, inwazyjnych zabiegów liposukcji (odsysanie tłuszczu) staje się ostatnio lipoliza iniekcyjna, która pozwala usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej praktycznie bezboleśnie. Co równie istotne - zabieg lipolizy iniekcyjnej jest także stosunkowo niedrogi w zestawieniu z podobnymi formami terapii, które pozwalają pozbyć się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Spectrum Kraków to profesjonalna i renomowana klinika medycyny estetycznej, w której pod okiem specjalistów, w sterylnych warunkach, z pomocą nowoczesnego sprzętu przeprowadzamy zabieg lipolizy iniekcyjnej.

·         Lipoliza iniekcyjna - bezboleśnie usuń nadmiar tkanki tłuszczowej

·         Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

·         Na jakich obszarach wykonuje się lipolizę?

Lipoliza iniekcyjna - bezboleśnie usuń nadmiar tkanki tłuszczowej

W zakresie medycyny estetycznej wciąż poszukuje się metod na nieinwazyjne modelowanie sylwetki, które byłyby w pełni bezpieczne dla pacjentek, a przy tym nie obciążałyby nadmiernie ich budżetu. Do takich rewolucyjnych metod należy bez wątpienia lipoliza iniekcyjna, praktycznie bezbolesna, a jednocześnie efektywnie wspierająca w redukcji tkanki tłuszczowej. Każdy lekarz medycyny estetycznej z przekonaniem potwierdzi, że lipoliza pozostaje dużo bezpieczniejsza od popularnej jeszcze kilka lat temu liposukcji.

Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

W zabiegu tym działa się konkretnymi substancjami na komórki tłuszczowe. Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu preparatu, który powoduje rozpuszczenie trójglicerydów tych komórek, a w konsekwencji ich obumarcie (apoptoza). Efekt końcowy lipolizy iniekcyjnej jest najbardziej widoczny u osób, którym dieta i ćwiczenia nie pozwoliły na wymierną walkę z tkanką tłuszczową. Należy jednak pamiętać, że lipoliza wspomaga rzeźbienie sylwetki i nie może zostać uznana za podstawę procesu odchudzania.

Na jakich obszarach wykonuje się lipolizę?

Lipoliza to zabieg, który stosuje się przede wszystkim w obszarach podbródka, brody, policzków, fałd na brzuchu, boczków, bryczesów, wnętrz ud, pośladków, kolan, karku oraz wałeczków pod pachami. Na miejsce zabiegu powinnyśmy wybrać renomowaną i polecaną klinikę medycyny estetycznej. Do takich placówek należy z pewnością krakowskie Spectrum (https://spectrum-krakow.pl/) - prowadzone przez Małgorzatę Szymczyk.