poniedziałek, 21 sierpień 2023 17:28

Dermokosmetyki i domowe sposoby na stwardniałe pięty

Krem zmiękczający do stóp Krem zmiękczający do stóp pixabay

Borykasz się z problemem stwardniałych pięt? Chcesz na nowo cieszyć się gładką, wypielęgnowaną skórą stóp, którą można wyeksponować bez kompleksów w odkrytym letnim obuwiu? Przeczytaj artykuł, a poznasz skuteczne sposoby na stwardniałą skórę na stopach! Przetestuj każdy z nich, a zapomnisz o problemie! Czytaj dalej!

 

Problem ze stwardniałym naskórkiem na stopach? Poznaj podstawę pielęgnacji!

Nawet najwyższej klasy dermokosmetyki stosowane razem z domowymi sposobami na stwardniałe pięty nie będą skuteczne, jeżeli w pielęgnacji zabraknie konsekwencji w działaniu i regularności. Z tego względu warto wykazać się cierpliwością oraz kompleksowością działań, które później zaowocują trwałymi efektami. W przeciwnym razie wybrany krem zmiękczający do stóp da jedynie chwilową poprawę.

Sposób 1: kąpiele stóp

Dobrym sposobem na stwardniałe pięty jest ich moczenie w ciepłej wodzie przez około 20 minut. Pozwala to zmiękczyć naskórek. Lepsze rezultaty można osiągnąć, dodając sole zmiękczające i kilka kropel olejku lawendowego. Taka mieszanka ma właściwości zmiękczające i przeciwgrzybicze, a także wspomaga prawidłowe funkcjonowanie gruczołów potowych.

Sposób 2: peelingi złuszczające do pięt

Dzięki regularnym peelingom usuwa się martwy naskórek, a przy tym jest to dobra profilaktyka jego nadmiernego nagromadzenia. Na stwardniałe pięty najlepiej sprawdzą się peelingi gruboziarniste, np. na bazie cukru lub kawy. Można również spróbować stworzyć kosmetyk we własnym domu. W misce wymieszać filiżankę cukru z kilkoma kroplami olejku miętowego i trzema łyżkami innego oleju naturalnego, np. oliwy z oliwek.

Sposób 3: Dermokosmetyk, czyli dobrze dobrany krem zmiękczający do stóp

Krem zmiękczający do stóp ze względu na aktywne składniki może działać wieloaspektowo:

 • nawilżająco;
 • złuszczająco;
 • zmiękczająco;
 • odżywiająco.

Dzięki temu utrzymuje się skórę stóp w dobrej kondycji. Szczególnie korzystna jest zawartość w dermokosmetykach:

 • masła shea;
 • gliceryny;
 • mocznika;
 • kwasu: hialuronowego, salicylowego, mlekowego, jabłkowego, glikolowego, cytrynowego;
 • witamin;
 • aloesu;
 • miodu;
 • alg.

W ten sposób zwiększa się elastyczność skóry, dzięki czemu dobrze dobrane preparaty to idealna profilaktyka stwardniałego naskórka na stopach. Co więcej, poszczególne substancje sprawiają, że skóra stóp staje się bardziej miękka i gładka.

W jaki sposób dermokosmetyki pomagają na zgrubienia i odciski?

Warto dodać, że kremy i spraye na stwardniałe pięty zawierają także enzymy i kwasy owocowe. Dzięki nim złuszcza się martwy naskórek i rozpuszcza zrogowacenia. Takie działanie jest szczególnie korzystne dla osób mających problem z nagniotkami, powstałymi na skutek m.in. nieprawidłowo dobranego obuwia.

Jak widać, szukając skutecznego sposobu na stwardniałe pięty, nie trzeba stosować pumeksu lub tarki, które źle użyte pogarszają problem. Lepszym rozwiązaniem są domowe sposoby i dermokosmetyki o potwierdzonym działaniu.