niedziela, 06 listopad 2022 17:06

Wyposażenie gabinetów medycznych – co warto wiedzieć na ten temat?

meble medyczne meble medyczne Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Obecnie otwiera się coraz więcej miejsc, które oferują usługi medyczne. Rośnie popularność prywatnych gabinetów lekarskich, laboratoria medyczne, ale i rehabilitacyjnych czy fizjoterapeutycznych.

W takich miejscach powinno się znaleźć odpowiednie wyposażenie, które ułatwi przyjęcie pacjentów. Jakie meble warto wybrać do gabinetów medycznych? Na jakie akcesoria ułatwiające funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym warto zwrócić uwagę i gdzie szukać takich produktów?

Jakie meble warto wybrać do gabinetów medycznych?

To, jakie meble medyczne znajdą się w gabinecie medycznym, będzie zależeć w głównej mierze od jego przeznaczenia. Przykładowo w gabinecie pediatry nie może zabraknąć przewijaka. Ułatwi on przygotowanie dziecka do badania, ale i przeprowadzenie niektórych podstawowych badań czy zabiegów. Z kolei w gabinetach zabiegowych powinny znaleźć się stanowiska do pobierania krwi, stojaki na kroplówkę czy stoliki zabiegowe. Warto też, aby w gabinecie znalazła się leżanka, na której pacjent może usiąść w czasie konsultacji z lekarzem. Mogą na niej być także wykonywane niektóre badania lub zabiegi rehabilitacyjne.

Co jeszcze wybrać do gabinetów medycznych?

W gabinetach medycznych można też wykorzystać wiele innych akcesoriów, które mogą być przydatne przy różnego rodzaju czynnościach. Przykładem mogą być tutaj chociażby przenośne podesty czy schodki, które ułatwiają sięgnięcie do wyżej położonych leków czy środków opatrunkowych. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie w gabinecie parawanu, który zapewni pacjentom dyskrecję w czasie rozbierania się i szykowania do zabiegu czy badania. Jako dodatkowe wyposażenie można wybrać także lustra, a także taborety lekarski oraz inny sprzęt medyczny.

Akcesoria ułatwiające funkcjonowanie osób niepełnosprawnych i meble medyczne – gdzie ich szukać?

Meble medyczne warto kupować w sklepach, które specjalizują się w tego typu ofercie. Mają one w swoim asortymencie produkty renomowanych producentów, a ich pracownicy potrafią doradzić przy wyborze najlepszego wyposażenia gabinetu. Wiele z tego typu sklepów oferuje także akcesoria dla osób niepełnosprawnych, a także w czasie rehabilitacji. Przykładem może być tutaj oferta na sprzęt pomocniczy np. uchwyty, ale i akcesoria ortopedyczne, jak ortezy. Sklep medyczny działający online będzie miał o wiele szerszy wybór produktów niż ten, który działa stacjonarnie. Dzieje się tak ze względu na to, że często sklepy internetowe mają do dyspozycji większe magazyny. Dodatkowo większy wybór towaru, często idzie w parze z przystępniejszymi cenami.