poniedziałek, 15 luty 2021 13:12

Wskazania przy piaskowaniu zębów

Piaskowanie zębów Piaskowanie zębów

Uśmiech towarzyszy nam w najróżniejszych momentach naszego życia. Kiedy jesteśmy szczęśliwi, gdy dostrzegamy coś atrakcyjnego dla naszego wzroku, wykonując czynność, którą lubimy, albo spotykając się z przyjaciółmi.

Promienny uśmiech to nasza wizytówka, a jednocześnie przepustka do sukcesu, tak na płaszczyźnie prywatnej, ale także zawodowej. W stomatologii możemy wyróżnić szereg zabiegów, które skutecznie pozwalają utrzymać nie tylko zdrowy, ale także jasny uśmiech. Przykładami mogą być tu piaskowanie zębów oraz usuwanie kamienia na zębach.

Piaskowanie zębów w Piasecznie – co to takiego?

To chyba najpopularniejszy zabieg higieniczny jamy ustnej. Polega na oczyszczeniu zębów za pomocą specjalnej piaskarki, która pod ciśnieniem rozpyla na zębach drobny proszek. Efektem zastosowania piaskowania jest usunięcie resztek kamienia nazębnego z trudno dostępnych miejsc. Jest to proces uzupełniający względem skalingu, czyli usuwania kamienia nazębnego. Piaskowanie zębów w Piasecznie jest zabiegiem bezbolesnym i nie wymagającym specjalnego przygotowania. Jedynie niewielki odsetek pacjentów odczuwa dyskomfort po piaskowaniu, ale jest to odczucie chwilowe.

Jak wygląda piaskowanie zębów w Piasecznie?

Użycie piaskarki stomatologicznej dostarcza strumień wody pod ciśnieniem. Do wody dodawane są drobinki czyszczące oraz inne składniki, takie jak pęcherzyki powietrza, które z łatwością docierają do niedostępnych przestrzeni między zębami. Jak przy większości zabiegów stomatologicznych, tak i przy piaskowaniu zębów w Piasecznie, umieszczany jest odsysacz w jamie ustnej pacjentów. Dzięki niemu z łatwością usuwamy zużyty proszek gromadzący się podczas zabiegu.

Wskazania i przeciwwskazania do piaskowania zębów

Piaskowanie zębów, najlepiej przeprowadzone łącznie z usuwaniem kamienia na zębach w Piasecznie, to działanie profilaktyczne zalecane każdej osobie, której zależy na zdrowym uśmiechu. Regularne przystępowanie do zabiegu skutecznie niweluje osad i przebarwienia, a także wspiera walkę z częstymi chorobami jamy ustnej. Piaskowanie zębów w Piasecznie zalecane jest w szczególności osobom palącym papierosy i pijącym duże ilości kawy lub herbaty. Do nielicznym wyjątków uniemożliwiających poddanie się zabiegowi należą:

  • stan zapalny dziąseł,
  • stan zapalny jamy ustnej,
  • owrzodzenia lub uszkodzenia błon śluzowych,
  • zaburzenia w funkcjonowaniu płuc,
  • alergia na sodę lub inny składnik używany zabiegu.
  • Piaskowanie zalecane jest do wykonania co najmniej raz na pół roku.

Zalecenia pozabiegowe

Piaskowanie warto powierzyć specjalistom z wieloletnim doświadczeniem i nowoczesnymi urządzeniami. Wiarygodnym miejscem na mapie Piaseczna pozostaje klinika Przy-Tobie. Wykonają nie tylko profesjonalne zabiegi, ale przekażą także szereg instrukcji, które pozwolą na dłużej cieszyć się efektami. Pomocna jest niewątpliwie fluoryzacja zębów. Ma ona za zadanie wzmocnić powierzchniową warstwę szkliwa. Pragnąc jak najdłużej zachować efekt usuwania kamienia na zębach w Piasecznie oraz piaskowania, trzeba zadbać o prawidłowy poziom higieny jamy ustnej. Zalecamy częste szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznej lub szczoteczki międzyzębowej oraz płukanie zębów płynem stomatologicznym.