poniedziałek, 21 listopad 2022 15:21

Ginekologia estetyczna – dla piękna i komfortu

ginekologia estetyczna w Gdańsku ginekologia estetyczna w Gdańsku pixabay

Jeszcze kilka lat temu ginekologia estetyczna była tematem tabu, o którym kobiety zwykły szeptać między sobą z wyrazem zakłopotania na twarzy. Dziś istnieją zabiegi, o których mówi się głośno i bez skrępowania, a które znacznie poprawiają kobiece samopoczucie, wpływając na komfort. Na co kobiety decydują się najczęściej?

 

Labioplastyka

Do niedawna kobiety nie myślały o tym, że wygląd narządów rodnych może z czasem ulec zmianie. Tymczasem eksperci ginekologii estetycznej oferują zabieg korekty warg sromowych mniejszych i większych, który ma na celu wycięcie i modelowanie przy użyciu kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a czas jego trwania nie przekracza 60 minut. Ostateczny kształt wargi uzyskują w czasie od 4 do 6 tygodni – jest to niezbędny okres rekonwalescencji. Takiego zabiegu warto dokonać u doświadczonego lekarza. Jedną z polecanych klinik jest Centrum Medyczne Tartaczna 2, której jednym z głównych profili jest ginekologia estetyczna w Gdańsku. Pacjentka otrzyma dokładne informacje zarówno dotyczące przygotowania do zabiegu, jak i postępowania tuż po nim.

ginekologia estetyczna w Gdańsku

ginekologia estetyczna w Gdańsku

Usuwanie blizn poporodowych

Radość z pojawienia się maleństwa na świecie u wielu kobiet miesza się z bólem, jakiego doznały w wyniku cesarskiego cięcia. Zrastająca się blizna wymaga pielęgnacji i niezwykłej ostrożności, by po wielu tygodniach zrosnąć się, tworząc nieestetyczny fałd. Ten problem również rozwiązuje ginekologia estetyczna.

Usuwanie blizn poporodowych to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Zrośnięty fałd połączony kolagenem zaczyna po czasie naciągać tkanki, do których jest przytwierdzony. Powoduje to dyskomfort, niekiedy ból, a nawet zaniża kobiecą samoocenę. Bliznę usuwa się laserem, można ją także wypełnić kwasem hialuronowym lubo osoczem. Specjaliści dokonują chirurgicznej plastyki blizny, sprawiając, że stanie się ona niemal niewidoczna.

Samoakceptacja w sferze intymnej

Komfort związany z intymnymi częściami kobiecego ciała jest niezwykle ważny w codziennym życiu. Tylko pełna akceptacja wyglądu pozwoli czerpać radość ze zbliżeń z partnerem. Ta świadomość jest głęboko zakorzeniona w głowach specjalistów, zdaniem których ginekologia estetyczna otwiera wrota wielu kobietom do lepszej wersji siebie. To dzięki ekspertom z medycznym zacięciem i pasją powstałą bogata oferta, dzięki której panie w każdym wieku mogą znów poczuć się komfortowo oraz kobieco.

Co przed zabiegiem?

Niezależnie od wyboru zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej, pacjentka spotka się z lekarzem w celu przeprowadzenia konsultacji. Specjalista omówi przebieg planowanego zabiegu, a w niektórych przypadkach wykona także badanie bakteriologiczne pochwy. Kobieta będzie zobligowana wykonać pakiet badań, w skład których wchodzi między innymi morfologia, badanie ogólne moczu czy badanie układu krzepnięcia. Pacjentka otrzyma też dokładne zalecenia, których należy przestrzegać na kilka dni przed zabiegiem. Chwilowe obawy ustąpią miejsca zadowoleniu, dzięki któremu po dokonaniu wybranego zabiegu pomogą odzyskać pewność siebie i poprawić komfort psychiczny.